Oliko Kepan yli 3 minuutin ero kakkoseen mahdollisesti suurin ero, joka distanssimatkoilla ollaan saavutettu ?
Esimerkiksi Finlandiahiihdossa tulee yleensä samalle sekunnille viisikin hiihtäjää loppusuoralle.
suurin ero 30 km hiihdossa
Anonyymi
2
179
Vastaukset 2
- Anonyymi
Puusuksiaikaan kun kisattiin märissä vaihtelevissa keleissä, saattoi tulla puolen tunnin ero, kun yksi kilpailija osasikin lukea taihvaan merkit ja voiteli lylyn pirtulla sekä sian ihralla.
- Anonyymi
Rukan Suomen kupissa Krista voitti 15 km Matintaloa 2 min eli 30 kmlle ero olisi ollut luokkaa 4 - 5 min. Moni sanoi, että Krista testasi äärirajoille vietyä suoritusta, edes Pekingissä hän ei hiihtåänyt tuolle tasolle. Kepa jäi minuutin tuolla, mutta siinä oli kuormaa päällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1691049
- 60842
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46673
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko77616- 62599
- 28575
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569