nissan micra 1,0 2018.v. moottori öljyn varoitus valo ,auto samuu keskelle tietä joutuu odottamaan valon sammumista että pääsee taas liikkeelle,5cm yli mittatikun ylimmäisen reijän merkin yläpuolella öljyn tilavuus,kun auto on jäähtynyt 5mm ylimmän merkin kohdalla öljy on.
moottorin varoitusvalo
Anonyymi
3
627
Vastaukset
- Anonyymi
Ei öljy moottorissa lisäänny. Jos öljyä on aluperin pistetty oikea määrä, on lisäys todennäköisimmin jäähdytysnestettä, joka pääsee öljyn sekaan kannentiivisteen petettyä.
- Anonyymi
Moottorin huohotin tukossa siksi öljyn lisäätyy moottorissa paineet eivät pääse ulos.
- Anonyymi
moottori varoitusvalo alle 1 km ajettu kierrokset huutaa 4000r/min kun sammuttaa auton vika on poistunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887