Ilmeisesti Opettajalehdessä oli kirjoitus, miten joku opettaja pelkää oppilaita niin paljon ettei uskalla edes komentaa heitä - eivätkä oppilaat edes välitä siitä mitä opettaja sanoo. Jos opella on noin kamaa koulussa niin mikä pakko on tunkea sinne pääkaupunkiseudulle opettamaan. Muualla Suomessa on myös paikkoja avoinna ja töitä tarjolla.
Helsingin häirikköoppilaat
8
156
Vastaukset
- Anonyymi
Minä puolestani kysyn, miksei saada lakia, jonka nojalla häiriköt heitettäisiin putkaan. Joka koululle poliisit! Myös opettajille kunnon kuritusvalta. Ja lasten vanhemmatkin jonkinmoiseen vastuuseen jälkeläistensä käyttäytymisestä.
- Anonyymi
Mamun kakaroilla pitää olla mamuopettaja niin huomataan kuinka paljon aiheuttavat häiriötä. Mamun kakaroilla ei ole käytöstapoja. Kiljuvat kuin mölyapinat
- Anonyymi
Mamulle pitää olla mamuopettaja. Pojalle pitää olla miesopettaja. Lestalle pitää olla lestaopettaja Tytölle pitää olla naisopettaja. Lihavalle pitää olla lihava opettaja. Punatukkaiselle pitää olla punatukkainen opettaja. Pitkähiuksiselle pitää olla pitkähiuksinen opettaja. Blondille pitää olla blondiopettaja. Romanille pitää olla romaniopettaja.
Sama se työelämässä. Asiakaspalveluun valitaan punatukkainen asiakaspalvelija, koska asiakas on punatukkainen. Tummahiuksinen valitsee töihin tummahiuksisen. Jääkiekkoa fanittava valitsee töihin jääkiekkofanin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mamulle pitää olla mamuopettaja. Pojalle pitää olla miesopettaja. Lestalle pitää olla lestaopettaja Tytölle pitää olla naisopettaja. Lihavalle pitää olla lihava opettaja. Punatukkaiselle pitää olla punatukkainen opettaja. Pitkähiuksiselle pitää olla pitkähiuksinen opettaja. Blondille pitää olla blondiopettaja. Romanille pitää olla romaniopettaja.
Sama se työelämässä. Asiakaspalveluun valitaan punatukkainen asiakaspalvelija, koska asiakas on punatukkainen. Tummahiuksinen valitsee töihin tummahiuksisen. Jääkiekkoa fanittava valitsee töihin jääkiekkofanin.Horoskooppeihin uskova työnantaja valitsee töihin sopivan horoskooppimerkin. Ei siinä tutkinnot ja kokemukset auta kun horoskooppi on väärä tai hiustenväri tai hiustenmalli on väärä. Polkkatukkainen nainen valitsee polkkatukkaisen naisen töihin. Siilitukkainen mies valitsee töihin siilitukkaisen miehen.
- Anonyymi
Sitä se teettää kun kaikki opettajaksi oikeasti soveltuvat on savustettu keinolla millä hyvänsä ulos alalta ja jäljelle jää kaikki paskimmat tyypit.
- Anonyymi
Itsehän te olette halunneet kaikki parhaimmat ja lahjakkaimmat opettajat syrjäyttää ja savustaa alalta pois kortistoon niin aivan oma vika. Hyvät lähtee, huonoimmat jää.
- Anonyymi
tämä on sitä mamutuksen ihanuutta. Nauttikaa
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Tyttö, jolla on hellä kieli ja huulet -> https://cum4.fun/?/fi017381598un
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167150- 1972510
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1021947En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761517Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911069- 41980
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46949- 77853
- 45729
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka7708