Mikäs tämä tapaus on? Tekijät?
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000003854656.html
Humppilassa murhatun henkilöllisyys varmistui
TILAAJILLE
STT
10.1.2000 2:00
HUMPPILA-Humppilan Tourunkulmalta viime viikolla poltettuna löydetyn ruumiin henkilöllisyys on varmistunut ruumiinavauksessa. Hän oli perheellinen, 1952 syntynyt forssalaismies.
Murhasta epäiltynä pidätettiin viime keskiviikkona 1960 syntynyt forssalaismies. Häntä vaaditaan vangittavaksi maanantaina.
Sunnuntaina pidätettiin epäiltyinä samaan rikokseen osallistumisesta vielä kolme miestä. He ovat kotoisin Forssasta, Nokialta ja Humppilasta. (STT)
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000003854016.html
Humppilassa poltettuna löydetyn miehen surmasta epäilty kiinni Forssassa
TILAAJILLE
Backman Nils-Erik
7.1.2000 2:00
HUMPPILA-Humppilassa kuolleeksi poltettuna löytynyt mies on ilmeisesti kotoisin Forssasta. Poliisin alustavissa selvityksissä vahvistui torstaina, että vainaja on ilmeisesti uudenvuodenyöstä lähtien kateissa ollut forssalaismies.
Poliisi otti torstaina iltapäivällä kiinni 40-vuotiaan forssalaisen miehen epäiltynä mahdollisesta henkirikoksesta. Hän ei tehnyt kiinni otettaessa vastarintaa.
Lopullisesti surmatun henkilöllisyyteen saataneen varmuus perjantaina tehtävässä oikeuslääketieteellisessä ruumiinavauksessa. Vainajaksi epäillään hieman alle 50-vuotiasta forssalaismiestä.
Mies oli ilmeisesti muutaman päivän sisällä tuotu autolla paikalle kuolleena. Sen jälkeen ruumis oli yritetty hävittää polttamalla jonkin palavan nesteen avulla. Myös miehen kuolinsyy selvinnee ruumiinavauksessa.
Koiraansa etsiskellyt mies löysi pahoin palaneen ruumiin keskiviikkona iltapäivällä Humppilan Tourunkulmalta Ritamäentien metsätieltä. Forssan poliisi tutkii juttua tappona tai murhana. (HS)
Murha Humppilassa v 2000
Anonyymi
0
5674
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit
mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte1342600Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa
Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli1002115Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.401765Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi401589Kyllä mies pakit kestää
Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n591466Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä
Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään271169Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan581130Kuka on Farmi Suomi Riiko?
Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe111120Vastuuhenkilöt
Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.621080Pelataanko sivistyslautakunnan päätöksissä reilua ja avointa peliä?
Huomasin, että sivistyslautakunta on tehnyt viikko sitten isoja miljoona päätöksiä lastemme koulukuljetuksissa ja kaup30746