Mikäs tämä tapaus on? Tekijät?
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000003854656.html
Humppilassa murhatun henkilöllisyys varmistui
TILAAJILLE
STT
10.1.2000 2:00
HUMPPILA-Humppilan Tourunkulmalta viime viikolla poltettuna löydetyn ruumiin henkilöllisyys on varmistunut ruumiinavauksessa. Hän oli perheellinen, 1952 syntynyt forssalaismies.
Murhasta epäiltynä pidätettiin viime keskiviikkona 1960 syntynyt forssalaismies. Häntä vaaditaan vangittavaksi maanantaina.
Sunnuntaina pidätettiin epäiltyinä samaan rikokseen osallistumisesta vielä kolme miestä. He ovat kotoisin Forssasta, Nokialta ja Humppilasta. (STT)
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000003854016.html
Humppilassa poltettuna löydetyn miehen surmasta epäilty kiinni Forssassa
TILAAJILLE
Backman Nils-Erik
7.1.2000 2:00
HUMPPILA-Humppilassa kuolleeksi poltettuna löytynyt mies on ilmeisesti kotoisin Forssasta. Poliisin alustavissa selvityksissä vahvistui torstaina, että vainaja on ilmeisesti uudenvuodenyöstä lähtien kateissa ollut forssalaismies.
Poliisi otti torstaina iltapäivällä kiinni 40-vuotiaan forssalaisen miehen epäiltynä mahdollisesta henkirikoksesta. Hän ei tehnyt kiinni otettaessa vastarintaa.
Lopullisesti surmatun henkilöllisyyteen saataneen varmuus perjantaina tehtävässä oikeuslääketieteellisessä ruumiinavauksessa. Vainajaksi epäillään hieman alle 50-vuotiasta forssalaismiestä.
Mies oli ilmeisesti muutaman päivän sisällä tuotu autolla paikalle kuolleena. Sen jälkeen ruumis oli yritetty hävittää polttamalla jonkin palavan nesteen avulla. Myös miehen kuolinsyy selvinnee ruumiinavauksessa.
Koiraansa etsiskellyt mies löysi pahoin palaneen ruumiin keskiviikkona iltapäivällä Humppilan Tourunkulmalta Ritamäentien metsätieltä. Forssan poliisi tutkii juttua tappona tai murhana. (HS)
Murha Humppilassa v 2000
Anonyymi
0
5668
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2753932Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188923575Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1622557- 622335
- 1541912
- 341727
Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.211402Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä
The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v301288- 331285
- 461202