Skoda jäi taas kiinni - tällä kertaa virkavallan anastamisesta

LOUNAIS-SUOMEN poliisi kertoo tavoittaneensa miehen, jonka epäillään esiintyneen poliisina ja pysäytelleen autoja Turun seudulla maaliskuun lopulla.

Poliisi kertoi maaliskuussa saaneensa muutamana päivänä useita ilmoituksia miehestä, joka liikkuu mustalla Skodalla ja esiintyy poliisina. Poliisin tietojen mukaan mies oli esittänyt autoilijoille erilaisia kehotuksia.

Lue lisää: Skooda-mies hätyyttelee autoilijoita Turun seudulla – Poliisi pyytää: havainnoista välittömästi soitto hätänumeroon

Nyt poliisi kertoo selvittäneensä epäillyn henkilöllisyyden. Poliisin mukaan mies on kuulusteluissa osittain myöntänyt tekonsa, ja häntä epäillään virkavallan anastuksesta sekä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta. Molemmista rikosnimikkeistä seuraa tavallisesti sakkorangaistus.

8

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Skoda on poliisiauto.

    • Anonyymi

      Ei ainakaan ajamalla ole kiinni saanut.

    • Anonyymi

      Kyykman on edelleen niin ihana poika ja niin viaton.

      • Anonyymi

        Olen samaa mieltä, Kyykkymies on ihana ja mukava ja puhuu aina totta.???


      • Anonyymi

        Sekä Landlord ja Kyykman kirjoittavat omalla nimimerkillään, mikä on reilua ja läpinäkyvää toimintaa. Heidän ainaisen parjaamisen sijasta nimimerkittömät palstalaiset voisivat antaa tilalle ennemminkin kiitosta Skoda-kriittisen tiedon tarjoamisesta.


    • Anonyymi

      Oli kyllä Audi mutta mitäs Tero autoista tietäisi.

      • Skodanhan piti olla Audi?


    • Anonyymi

      Tekeytyikö miliisiksi? Vai peräti FSB-agentiksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      85
      11808
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      98
      8956
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      94
      4792
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      36
      4095
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      4044
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3896
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3689
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      26
      3509
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      43
      3289
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      51
      3103
    Aihe