miten meni

kertokaas vähän kokemuksia autokoulusta et riittikö 3h lakisääteine aika vai pitikö ottaa lisä tunteja ison a ajajat.ja mikä vaikeinta ja mikä helpointa ja miks?
6698
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä mä otin yhden ajokerran ylimääräistä, niin oli hiukan varmempi olo inssissä. Aiemmin en ole kuin mopolla ja autolla ajanut niin kyllä se hiukan totuttelua vaati.

Äänestä

En ottanut yhtään lisätuntia, vaikka edes mopolla en koskaan ollut ajanut. Autolla ajosta oli vuoden kokemus.

Äänestä

taas otin aika monta ylimäärästä ajokertaa (aikasempaa kokemusta ei ollut kuin pyöräilemisestä). Vaikeinta oli pujottelu, koska ei tajunnut katseen merkitystä ja ei uskaltanut luottaa siihen aluksi.

Äänestä
  • Niin, kyllä minullakin oli se pujottelu todella hankalaa, (autokoulun pyörä oli custom Rebel 125), mutta ei opettaja silti ehdottanut lisätunteja, joten en niitä itsekään pyytänyt. Jarrutus ja "viivasuoraan ajo" olivat huomattavasti helpompia, ja liikenteessä auttoi varmasti paljon tuo vuoden autokokemus.

    Tosin nyt on melkein 9 vuotta autolla liikennekokemusta ja vasta nyt hommasin ekan pyörän... Kun jälkeenpäin ajattelee, olisi voinut ottaa niitä lisätunteja ihan sen takia, että olisi saanut ajella enemmän prätkällä... :-)

    Äänestä

Riitti aivan hyvin, ei tarvinnu ottaa ylimääräsiä ajotunteja. Ihan vihreenä lähin, en ees mopolla ollu koskaan ajanu. Helppoa ku mikä, pyörähän se on sekin, painavampi vain ku polettava. ;)

Äänestä

se hidasajo tuntuu alussa hankalalle,en tiedä miks?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autokoulu kirjoitti:

kertokaas vähän kokemuksia autokoulusta et riittikö 3h lakisääteine aika vai pitikö ottaa lisä tunteja ison a ajajat.ja mikä vaikeinta ja mikä helpointa ja miks?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu