Kepukoilla vihreät postilootat, toiset tosikierot ketkut keput käyttää hämätäkseen jopa punaisia lootia tai kirkkaita lootia.
Kylän postilootat ja värisymbolit ! ?
17
962
Vastaukset
- Anonyymi
Joo ?oon huomannut tämän.. punaisia,vihreitä ja jopa harmaita luotia. .. puolueisiin kuuluvilla ja kuulumattomillakin onoma luotansa.. varmaan joku tarkoitus...ettei niihin vain laitettaisi postia ?
- Anonyymi
Meillä rivistössä jokunen ruskea loota ..
- Anonyymi
jummi tosi ketku varppina kyseessä, jos ruskea postilaatikko
- Anonyymi
Ootteko muuten huomannut että koirat pissaa vain tietyn laatikon juurelle . Miksiköhän? Ettei ois vain ..-puolueen omistajan karvakuono!
- Anonyymi
Huomioitu jo vuosia, vain kepulaisten piskeillä on täysi oikeus sotkea toisien laatikot.
- Anonyymi
Jos se näin on niin pitää sitten hankkia vaaleanpunainen loota , vanha sosialidemokraatti kun olen.
- Anonyymi
Muistakin hankkia se oikeasta kaupasta. Muutoin korruptio epäilyt vahvistuu.
- Anonyymi
Tein huomion, kaikki punaiset postilaatikot aurinko muuttanut vaaleanpunaiseksi. Tämä ilmeisesti tarkoittaa, että kylä demarisoituu.
- Anonyymi
Karmeaa tuo postilaatikkokorruptio, ihan pelottaa
- Anonyymi
Ei hätää..kohta asia otettu päivänvaloon. Tehdään perusteellinen selvitys asiasta. Tätä ei pystytä painasemaan villasella. On Tätä ollut ennenkin. Nyt alkaa joillakin puntit tutisemaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei hätää..kohta asia otettu päivänvaloon. Tehdään perusteellinen selvitys asiasta. Tätä ei pystytä painasemaan villasella. On Tätä ollut ennenkin. Nyt alkaa joillakin puntit tutisemaan.
Minkähänlaista korruptiota liittynee postilootien väriin?
- Anonyymi
Kaikille uusille kepun jäsenkirjan lunastaville vihreä postilaatikko maksutta mukaan paikallisesta kepun aluetoimistosta.
- Anonyymi
Ei komenteja alotajalle. Räkytäköön yksin.
- Anonyymi
Mulla on punainen postiloota. Arvostan vasempaakin, vaikka en ole sinne koskaan äänestäny. Demokratiassa on hyvä olla kaikkia mukana. Nyt olisi kyllä arvostettu teko maalata postilootat sinikeltaisiksi.
- Anonyymi
Samaa mieltä, olisi maalarille hommia ja Puolanka pomsahtaisi hetkessä maailman kartalle, kun kokokylällä samanväriset postilootat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä, olisi maalarille hommia ja Puolanka pomsahtaisi hetkessä maailman kartalle, kun kokokylällä samanväriset postilootat.
Huippu idea, voitaisi tervata paikalisella Puijon Tervalla kaikki
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huippu idea, voitaisi tervata paikalisella Puijon Tervalla kaikki
jaahas, pessimistiltä kiva ulostulo
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745329Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19510856Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 351597
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500