Yritän siis nyt valvoa 60h putkeen ja tarvitsisin (mieluusti kokeneilta) vinkkejä kysymyksiini.
1) Kuinka kauan ihminen pystyy valvomaan putkeen?
2) Mitä tehdä yöllä?
3) Kuinka selvitä siitä pahimasta klo. 02-06 välisestä ajasta?
4) Mitä oireita teille on tullut valvomisesta?
En kaipaa "älä valvo" kommentteja.
Kiitos!
Kuinka jaksaa valvoa
2
302
Vastaukset
- Anonyymi
Viikko pitäisi mennä, että heilahtaa. Kannattaa juoda paljon vettä ja olla riittävän viileässä. Lämpö väsyttää.
- Anonyymi
Noin 10 päivässä kuolee unenpuutteeseen. Se tekee lisäksi itsetuhoiseksi. Usassa oli jotain kilpailuita, kuka pitää kättä pisimpään auton päällä, joku isompi auto, niin voittaa sen palkinnoksi. Sitten kun nämä oli valvoneet jo jonkun aikaa niin yksi meni ja ampui itsensä. Ja tuollaiset valvomiskilpailut kiellettiin.
Itsellä rupeaa solut hytväämään. Se tuntuu siltä. Ei juo tarpeeksi ja tulee kaamea jano. Samoin monesti itsellä jäi syöminen vähiin. Sitten elimistössä liian vähän kaliumia ja natriumia. Siitä tulee ikävä olo. Sokerivaje. Yrittää syödä jotain ja helposti oksentaa. Valvoin ja nukuin pitkiä pätkiä.
Tuohon tilaan auttoi ruisleipä voilla ja avokadolla, paistettu kananmuna, kaakao ja appelsiinimehu. Varmaan happo-emäs tasapaino myös pielessä.
Ei se kivaa ole. Myös jos on kuukautiset, niin selkäkipu on valvoneena kamalampaa eikä saa nukahdettua enää. Kipukynnys herkempi. Hammaslääkärissä samoin, puudutus ei tuntunut vaikuttavan yhtä paljon.
En suosittele kun se ei ole mitenkään terveellistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745359Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371639
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510