Kuinka jaksaa valvoa

Yritän siis nyt valvoa 60h putkeen ja tarvitsisin (mieluusti kokeneilta) vinkkejä kysymyksiini.

1) Kuinka kauan ihminen pystyy valvomaan putkeen?
2) Mitä tehdä yöllä?
3) Kuinka selvitä siitä pahimasta klo. 02-06 välisestä ajasta?
4) Mitä oireita teille on tullut valvomisesta?

En kaipaa "älä valvo" kommentteja.
Kiitos!

2

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viikko pitäisi mennä, että heilahtaa. Kannattaa juoda paljon vettä ja olla riittävän viileässä. Lämpö väsyttää.

    • Anonyymi

      Noin 10 päivässä kuolee unenpuutteeseen. Se tekee lisäksi itsetuhoiseksi. Usassa oli jotain kilpailuita, kuka pitää kättä pisimpään auton päällä, joku isompi auto, niin voittaa sen palkinnoksi. Sitten kun nämä oli valvoneet jo jonkun aikaa niin yksi meni ja ampui itsensä. Ja tuollaiset valvomiskilpailut kiellettiin.

      Itsellä rupeaa solut hytväämään. Se tuntuu siltä. Ei juo tarpeeksi ja tulee kaamea jano. Samoin monesti itsellä jäi syöminen vähiin. Sitten elimistössä liian vähän kaliumia ja natriumia. Siitä tulee ikävä olo. Sokerivaje. Yrittää syödä jotain ja helposti oksentaa. Valvoin ja nukuin pitkiä pätkiä.

      Tuohon tilaan auttoi ruisleipä voilla ja avokadolla, paistettu kananmuna, kaakao ja appelsiinimehu. Varmaan happo-emäs tasapaino myös pielessä.

      Ei se kivaa ole. Myös jos on kuukautiset, niin selkäkipu on valvoneena kamalampaa eikä saa nukahdettua enää. Kipukynnys herkempi. Hammaslääkärissä samoin, puudutus ei tuntunut vaikuttavan yhtä paljon.

      En suosittele kun se ei ole mitenkään terveellistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2112
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      102
      1903
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      147
      1846
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      97
      1431
    5. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      35
      1399
    6. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      317
      1275
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      61
      1252
    8. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      130
      1122
    9. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      276
      1076
    10. Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta

      Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa
      Hindulaisuus
      447
      973
    Aihe