Huvittavaa käytöstä

Anonyymi

Mitenhän yleistä on että keharit puhuu itsekseen ja kuvittelee että huoneessa on joku muu hänen lisäksi... Tää tapaus höpöttää koko ajan ja ihan olemattomalle ihmiselle puhuu taukoamatta. Kuulostaa harhaiselta.. Heitetty kolme kertaa ylös mutta otettu kaksi kertaa koppi pätee kyllä liiankin hyvin tapauksen kohdalla.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taidanpa tietää millaista tarkoitat, mutta itsekseen puhuminen voi kertoa tämmöisestäkin https://www.is.fi/menaiset/hyva-fiilis/art-2000008266218.html.
      Itse edustan enemmän tätä jälkimmäistä ja se on aina ääneen miettimistä. Ei ole ollut koko ikää näin. Kyllähän tätä julkisella paikalla tietyllä tapaa nolona tulee pidettyä, jos aihe joku suht yksinkertainen tai mikä ei ole hyvä mennä toisen korviin. Sen olen huomannut, että jonkin ongelman käsittely onnistuu joskus helpommin puhumalla. On myös sanottu, että olisi yksin asuvilla yleisempää mikä sinänsä ymmärrettävää.

      lajijasuris

    • Anonyymi

      Kehitysvammainenkin voi sairastaa esimerkiksi skitsofreniaa. Mutta itsekseen voi puhua muutenkin. Mulla on kehitysvamma ja autismin kirjo ja tykkään puhua asioita mitkä kuulostaa hauskalta. Mitä joku tv hahmo on sanonut hauskasti. Sitä kutsutaan stimmailuksi. Joskus ne auttaa myös jos tuntuu että paniikkikohtaus on tulossa.

      - Lili

    • Anonyymi

      😍😋😍😋😍😋😍😋😍

      😋 Tyttö, jolla on hellä kieli ja huulet -> https://cum4.fun/?/fi017384694wp

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      65
      2133
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1442
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      62
      1265
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      70
      1248
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      115
      1125
    6. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      68
      954
    7. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      72
      919
    8. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      71
      917
    9. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      79
      853
    10. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      9
      832
    Aihe