Asuntoja ja kauppa Eskolaan

Anonyymi

Kaupungin asunnot keskustassa saatava veronmaksajien käyttöön. Eskolasta löytyy vuokrattavia asuntoja yksityiseltä yrittäjältä ja jonkinlainen kauppa tulee myös kylälle.

7

884

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rivitaloa kunnostetaan ja huvimaja tulee siihen lähelle. Kyllä sinne on tarkoitus tämä seurue majoittaa kunhan remontti valmistuu.

    • Anonyymi

      Kannuksen yrittäjät lahjoittaa ostokortteja käytettäviksi Sievin kauppoihin ja toivottaa Eskolalaisille hauskaa kevättä.

    • Anonyymi

      Hienoa kehitystä Eskolassa. Tsemppiä toivottaa Kannuksen keskustasta.

    • Anonyymi

      Voisin muuttaa eskolaan ja saisi vähempiosaiset asua tässä palvelujen lähellä. Kyllä mulla on varaa ostaa pensaa autohon.

      • Anonyymi

        Sama täälä, jos sinne se kauppa tulee 👍🏻 Ei tarvis aina ”kaupunkiin” lähtee kaljan hakuun.


    • Anonyymi

      Eskola voisi tarjota "muuta meille, ostamme sähköpyörän sinulle". Silloin olisi houkutteleva tarjous myös heille, joilla ei ole autoa. Sähköpyörällä hippasoo äkkiä kylille ja takas ja kuntoki kasvaa huomaamatta. Sitte ku kelan rahat loppuu, voi myyä sen pyörän ja taas on varaa saaja pää sekasin. Olisko hyvä idea?

    • Anonyymi

      osaako mustalaiset ajaa polkupyörällä? Akoilla ainakin rahtihame haittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2078
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1695
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1450
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1196
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      994
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      924
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      815
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      769
    9. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      26
      708
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      99
      699
    Aihe