Asuntoja ja kauppa Eskolaan

Anonyymi

Kaupungin asunnot keskustassa saatava veronmaksajien käyttöön. Eskolasta löytyy vuokrattavia asuntoja yksityiseltä yrittäjältä ja jonkinlainen kauppa tulee myös kylälle.

7

925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rivitaloa kunnostetaan ja huvimaja tulee siihen lähelle. Kyllä sinne on tarkoitus tämä seurue majoittaa kunhan remontti valmistuu.

    • Anonyymi

      Kannuksen yrittäjät lahjoittaa ostokortteja käytettäviksi Sievin kauppoihin ja toivottaa Eskolalaisille hauskaa kevättä.

    • Anonyymi

      Hienoa kehitystä Eskolassa. Tsemppiä toivottaa Kannuksen keskustasta.

    • Anonyymi

      Voisin muuttaa eskolaan ja saisi vähempiosaiset asua tässä palvelujen lähellä. Kyllä mulla on varaa ostaa pensaa autohon.

      • Anonyymi

        Sama täälä, jos sinne se kauppa tulee 👍🏻 Ei tarvis aina ”kaupunkiin” lähtee kaljan hakuun.


    • Anonyymi

      Eskola voisi tarjota "muuta meille, ostamme sähköpyörän sinulle". Silloin olisi houkutteleva tarjous myös heille, joilla ei ole autoa. Sähköpyörällä hippasoo äkkiä kylille ja takas ja kuntoki kasvaa huomaamatta. Sitte ku kelan rahat loppuu, voi myyä sen pyörän ja taas on varaa saaja pää sekasin. Olisko hyvä idea?

    • Anonyymi

      osaako mustalaiset ajaa polkupyörällä? Akoilla ainakin rahtihame haittaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      35
      3785
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      51
      1714
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1369
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1211
    5. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      174
      1092
    6. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1051
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      84
      945
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      41
      836
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      49
      791
    10. Mikä tekee kuuman

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      760
    Aihe