Kaupungin asunnot keskustassa saatava veronmaksajien käyttöön. Eskolasta löytyy vuokrattavia asuntoja yksityiseltä yrittäjältä ja jonkinlainen kauppa tulee myös kylälle.
Asuntoja ja kauppa Eskolaan
7
867
Vastaukset
- Anonyymi
Rivitaloa kunnostetaan ja huvimaja tulee siihen lähelle. Kyllä sinne on tarkoitus tämä seurue majoittaa kunhan remontti valmistuu.
- Anonyymi
Kannuksen yrittäjät lahjoittaa ostokortteja käytettäviksi Sievin kauppoihin ja toivottaa Eskolalaisille hauskaa kevättä.
- Anonyymi
Hienoa kehitystä Eskolassa. Tsemppiä toivottaa Kannuksen keskustasta.
- Anonyymi
Voisin muuttaa eskolaan ja saisi vähempiosaiset asua tässä palvelujen lähellä. Kyllä mulla on varaa ostaa pensaa autohon.
- Anonyymi
Sama täälä, jos sinne se kauppa tulee 👍🏻 Ei tarvis aina ”kaupunkiin” lähtee kaljan hakuun.
- Anonyymi
Eskola voisi tarjota "muuta meille, ostamme sähköpyörän sinulle". Silloin olisi houkutteleva tarjous myös heille, joilla ei ole autoa. Sähköpyörällä hippasoo äkkiä kylille ja takas ja kuntoki kasvaa huomaamatta. Sitte ku kelan rahat loppuu, voi myyä sen pyörän ja taas on varaa saaja pää sekasin. Olisko hyvä idea?
- Anonyymi
osaako mustalaiset ajaa polkupyörällä? Akoilla ainakin rahtihame haittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2593161Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy782598Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har281755Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään701655Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1871610Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j181280Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.691211- 661143
- 971060
- 24909