Kiertokapulan polttoainekulut

Ylijäämää on sen verran, että kunta voi maksaa Kiertokapulalle loppilaisten osuuden Kiertokapulan nousevista polttoainekustannuksista. Kun ei sitä veroprosenttiakaan tullut laskettua vaikka olisi ollut varaa.
1989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kiertokapulahan ilmoitti uudesta hinnoittelumallista "halvemmasta". Ei todellakaan ole halvempi. Jos kahden istuttava sohva on 20 e, aikaisemmin se oli 2 ja 3 istuttavan sohvan viennissä 15 e. Ei se Ojalan laskuopin mukaan ole halvempaa. Tuolla hinnoittelulla alkaa sohvia olemaan aikas monella bussipysäkillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ylijäämää on sen verran, että kunta voi maksaa Kiertokapulalle loppilaisten osuuden Kiertokapulan nousevista polttoainekustannuksista. Kun ei sitä veroprosenttiakaan tullut laskettua vaikka olisi ollut varaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu