Saakahan täältä oikeaa apua vai meneeköhän vastaukset v---ilun puolelle. Katsotaan kuinka käy...
Eli kysymys, jos tarjolla olis 2000-alun Sako AIII ja muutaman vuoden uudempi Tikka T3 niin kumman valitsisitte ja miksi? Olettaen toki siis, että molempien kunto ja käyttöhistoria olis suurin piirtein sama.
Apua asevalintaan
4
144
Vastaukset
- Anonyymi
Kumpikin on hyviä aseita, osta se kumpiko tuntuu ”käteen” paremmalta. Jos samassa paikassa myynnissä, niin kysy onko mahdollista koeampua.
- Anonyymi
Itse sanon samaa kun edellinenkin eli se mikä istuu käteesi paremmin. Itselläni on toimintavarma Sakon kivääri ollut kohta 30v, että henkoht valitsisin ehkä sen, mutta sinullehan se tulee. Ystävien Tikka kivääreitä kokeillut ja hyvältä tuntuneet nekin.
- Anonyymi
Eikö Sako ole tuolta 70-80 luvulta.Tikka on hyvin toimiva halpiskivääri.Amerikan ihmemaassa käytetyllä Sakolla saa kaksi Tikka T3. Jos kyseessä olisi aito Tikka 55 tai 65 silloin pitäisi miettiä nyt Sako.
- Anonyymi
Kokeile ampua SEINÄÄN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2025894
Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m263674- 822557
- 372079
- 331882
- 431837
- 1061754
- 211646
- 271492
Tappajamanne kiinni
Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!381431