Psyykelääkkeet

Hei nyt joku tekemään kansalaisaloiteen et psyykelääkkeet pois kokonaan Kelan korvaus.Tämä ,kun poistetaan kellään ei ole varaa syödä liikaa lääkkeitä.Psyykelääkkeiden määrääminen turhaa loppuu.Niitä määrätään sen jälkeen tosi vähän.Tämä raha pitää laittaa terapeuttien koulutukseen.Kuulostaa tosi tyhmältä ajatukselta ,mutta tällä tavalla saadaan kuriin niiden määrääminen.Eli kaikki psykelääkkeitä syövät allekirjoittakaa tämä aloite eli 100 000 nimeä johan alkaa tapahtua.
1205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minusta pitää tehdä aloite kun harkitaan psyykelääkeiden käyttöä tarkistetan verestä ihan kaikki mitä siitä ikinä voi näkyä.Myös kilpisrauhasen toimnta,kuin hormoon tasot ja se veri mistä näkee todelinen rauta varasto kehosta. Jos sytä läkeisin palataan sähkö hoito. Se näytetin Tv suomesta ja toimii .Ylen arena löytyy yhä.Anetan nukutus ja ihmiset itse kerto toimii paremin kuin lääkeet.Resptin unetomudesta valitajille ja masenuksesta myös: Ulkoilu. Jokainen osaa kävellä rollatorillakin 3 X päivässä.Resptin herätyskello ja kello soimaan joka aamu 6. Otaman päivän kellon ajan haltun ja ruoka rytmin. Koti ruokaa. aamiainen.lounas,välipala.päivälinen ilta pala.Ei mitään selitys syön vain1 kerta päivässä kun tottunut se jo lapsena. Ihminen opii vanhanakin jos haluu syömän oikein ja ruka rymillä.Jokainen myös oppi ikää katsomatta ulkoilee ritävästi.Jättä some käytäytymine päivässä vain 2h.kuin TV tujotus minimiin. Johan alkaa elämä maistuu kun puolen päivään ei sängyssä makaa! Pahinta itse petosta maata kotona. Kuin ei voi likua kun mikäkin paikka särkee,ymm.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei nyt joku tekemään kansalaisaloiteen et psyykelääkkeet pois kokonaan Kelan korvaus.Tämä ,kun poistetaan kellään ei ole varaa syödä liikaa lääkkeitä.Psyykelääkkeiden määrääminen turhaa loppuu.Niitä määrätään sen jälkeen tosi vähän.Tämä raha pitää laittaa terapeuttien koulutukseen.Kuulostaa tosi tyhmältä ajatukselta ,mutta tällä tavalla saadaan kuriin niiden määrääminen.Eli kaikki psykelääkkeitä syövät allekirjoittakaa tämä aloite eli 100 000 nimeä johan alkaa tapahtua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu