Psyykelääkkeet

Anonyymi

Hei nyt joku tekemään kansalaisaloiteen et psyykelääkkeet pois kokonaan Kelan korvaus.Tämä ,kun poistetaan kellään ei ole varaa syödä liikaa lääkkeitä.Psyykelääkkeiden määrääminen turhaa loppuu.Niitä määrätään sen jälkeen tosi vähän.Tämä raha pitää laittaa terapeuttien koulutukseen.Kuulostaa tosi tyhmältä ajatukselta ,mutta tällä tavalla saadaan kuriin niiden määrääminen.Eli kaikki psykelääkkeitä syövät allekirjoittakaa tämä aloite eli 100 000 nimeä johan alkaa tapahtua.

1

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minusta pitää tehdä aloite kun harkitaan psyykelääkeiden käyttöä tarkistetan verestä ihan kaikki mitä siitä ikinä voi näkyä.Myös kilpisrauhasen toimnta,kuin hormoon tasot ja se veri mistä näkee todelinen rauta varasto kehosta. Jos sytä läkeisin palataan sähkö hoito. Se näytetin Tv suomesta ja toimii .Ylen arena löytyy yhä.Anetan nukutus ja ihmiset itse kerto toimii paremin kuin lääkeet.Resptin unetomudesta valitajille ja masenuksesta myös: Ulkoilu. Jokainen osaa kävellä rollatorillakin 3 X päivässä.Resptin herätyskello ja kello soimaan joka aamu 6. Otaman päivän kellon ajan haltun ja ruoka rytmin. Koti ruokaa. aamiainen.lounas,välipala.päivälinen ilta pala.Ei mitään selitys syön vain1 kerta päivässä kun tottunut se jo lapsena. Ihminen opii vanhanakin jos haluu syömän oikein ja ruka rymillä.Jokainen myös oppi ikää katsomatta ulkoilee ritävästi.Jättä some käytäytymine päivässä vain 2h.kuin TV tujotus minimiin. Johan alkaa elämä maistuu kun puolen päivään ei sängyssä makaa! Pahinta itse petosta maata kotona. Kuin ei voi likua kun mikäkin paikka särkee,ymm.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      187
      11418
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      57
      5422
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2687
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2365
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1841
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1795
    7. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      27
      1463
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      41
      1450
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1386
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1359
    Aihe