Muro-bbs lopetetaan..

Tulihan tuota luettua itsekin pari vuosikymmentä. No jäihän jäljelle viellä io-tech keskustelupalsta ja *tirsk suomi24. No S24 oli lähinnä vitsiksi tarkoitettu.
11433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Suoli24 tietotekniikkapalsta on Windows /Linux sekopäätrollien valtaama, eikä täällä voi järkevästi keskustella mistään.

Äänestä
  • Mene hoitoon!

    Äänestä

Tilalle tulee terveellisempi Müsli BBS.

Äänestä

Tuon foorumin/sivuston taso romahti siinä yhteydessä, kun Otava Media päätti ostaa sivuston. Sivuston perustajalle, kun lisäksi näytettiin ovea, niin oikeastaan se olikin siinä. Onneksi samainen kaveri laittoi pystyyn io-tech.fi -sivuston.

Äänestä
  • Suomi24:kin on vaihtanut omistajaa ties miten monta kertaa ja aina huonompaan suuntaan on menossa. Viellä 2000 luvun ensimääisellä vuosikymmellä S24kin oli ihan asiallinen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomi24:kin on vaihtanut omistajaa ties miten monta kertaa ja aina huonompaan suuntaan on menossa. Viellä 2000 luvun ensimääisellä vuosikymmellä S24kin oli ihan asiallinen.

    Jossain vaiheessa tämäkin sivusto oli siedettävä. Nykyään täysi kaatopaikka. Syykin on helppo osoittaa. Tätä, kun ei mikään taho aktiivisesti moderoi, niin sisältö on valitettavasti sen mukaista.

    Äänestä

  • Nykyäänhän palstalla on sellainen seriffi, että trollit menee läpi. Asialliset kirjoitukset poistetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nykyäänhän palstalla on sellainen seriffi, että trollit menee läpi. Asialliset kirjoitukset poistetaan.

    Totta puhut, kaikkea p*skaa kyllä siedetään mutta asialliset viestit poistetaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Totta puhut, kaikkea p*skaa kyllä siedetään mutta asialliset viestit poistetaan.

    Automaattinen konemoderointi ei toimi. Ihminen siellä pitäisi olla, mutta sehän maksaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Automaattinen konemoderointi ei toimi. Ihminen siellä pitäisi olla, mutta sehän maksaa.

    Windowsissa ei toimi mikään eikä koskaan!

    Äänestä

Noilla n.s hihhuleilla on kummallinen mielihalu päästä kirjoittamaan aivopierujaan joka ketjuun vaikkeivat asiasta mitään ymmärrä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tulihan tuota luettua itsekin pari vuosikymmentä. No jäihän jäljelle viellä io-tech keskustelupalsta ja *tirsk suomi24. No S24 oli lähinnä vitsiksi tarkoitettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu