Milloin ovis???

Milloin oikeasti on ovulaatio? Silloinko kun tulee venyvää sitkeää limaa? Pääsimme vasta kaksi päivää myöhässä(mies reissussa) yrittämään vauvantekoa, olisiko mitään mahdollisuuksia että olisi nyt jo tärpännyt????
3957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ovulaatio on noin 14 päivää kuukautisten alkamisesta. Ihan tarkalleen sitä ei voi laskea, koska nainen on hedelmälline kuukaudessa noin 72 tuntia, mutta kaupoista ja apteekeista saat ovulaatio-testejä, joilla voit tarkastaa tarkan ovulaatio päiväsi. :) Kannattaa kokeilla.

Äänestä
  • Ovulaatio on 14 vuorokautta ENNEN kuukautisten alkua. Ei siis 14 vuorokautta kuukautisten jälkeen. Tai voi olla henkilöllä jolla on aina tarkka 28. pvän kierto. Silloin 14. päivä sattuu samaan kohtaan laskipahan kummasta "suunnasta" hyvänsä

    Äänestä

tuolta alempaa Shaylan kirjoitus "Kuukautiskierrosta". Siellä on hyvä linkki :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vauvakuume kirjoitti:

Milloin oikeasti on ovulaatio? Silloinko kun tulee venyvää sitkeää limaa? Pääsimme vasta kaksi päivää myöhässä(mies reissussa) yrittämään vauvantekoa, olisiko mitään mahdollisuuksia että olisi nyt jo tärpännyt????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu