Mikähän mättää kun ei skegge oikeen pukkaa, olen 20v kloppi, mutta isälläni alkoi yläasteella jo parta kasvamaan.
Olen pistänyt merkille että äitimuorin puolella ollaan vähän vähempi karvaisia kylläkin.
Testotasojen pitäisi olla ihan ok, ei ole niistä huolta koska urheilen ja syön terveellisesti yms.
Voiko se vaan olla niin kuin ne väittävät, että joillain se vaan alkaa kasvamaan ajan kanssa sitten ikääntyessä?
Parta ei kasva
7
569
Vastaukset 7
- Anonyymi
Itselläni ei vielä kaksikymppisenä juuri parta kasvanut, mutta muutaman vuoden kuluessa sen jälkeen alkoi karvaa tunkemaan.
- Anonyymi
" Ei parta pahoille kasva, turpajouhet joutaville"
- Anonyymi
Ei se vaan kaikilla kasva. Olen itse 41, ja parrankasvu on kohtalaisen säälittävää. Se on kyllä parantunut noista aloittajan ikävuosista, mutta edelleen tuloksena on lähinnä teinipojalta näyttäviä harvoja hapsuja. Muuten kyllä karvoitus ihan normaalia, eikä esim. kaljuuntumisesta mitään merkkejä.
Erikoista. Oletko mitauttanut testotasojasi? Tuossa iässä sinkin syöminen purkista voisi auttaa pikkuhiljaa laskevien testotasojen optimoimisessa.
Ok. Aika erikoista. Oletko jäynyt testotasoja mitauttamassa? Tuossa iässä pikkuhiljaa laskevia testotasoja voisi hieman optimoida sinkkilisällä.
- Anonyymi
Bzzz
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791319
- 851216
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40713Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83589Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44468Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455
