kirpputorilta. Myyjä kehui sitä laadukkaaksi kameraksi mutta en löydä siitä muistikortin paikkaa. Onko tuossa laitteessa niin suuri sisäinen muisti, että se ei tarvitse lisämuistia? Onko ko, kamerassa digitaalista zoomia? Onko palstalla asiantuntijoita?
Ostin Agfa Iso-Rapid IF kameran
Anonyymi
3
149
Vastaukset
- Anonyymi
Kamera on 1960-luvulta, päätteleppä siitä ihan itse.
- Anonyymi
Joo, se on laadukas saksalainen tuote. Ostin sen pienemmän version Agfa Pieni-Rapid IF:n syksyllä, enkä ole katunut.
- Anonyymi
Hei, nostalgiaa. Minä keräsin Cocacola-pullon korkkeja, joilla sai lunastaa tuollaisen kameran. Ensimmäinen kamerani siis. Kuvausharrastukseni eteni aika nopeaa vauhtia, koulun valokuvauskerhon pimeässä huoneessa aloin kehittää itse kuvaamiani mustavalkofilmejä ja tehdä niistä kuvia. Semmosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801937
- 1241620
- 1321176
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161111- 351046
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848