Mellakat alkoivat yöllä uudelleen Ruotsissa – liikenteessä ollut bussi sytytettiin tuleen
Useissa ruotsalaiskaupungeissa on nähty pääsiäisen aikaan mellakoita.
Ruotsissa mellakoidaan
16
130
Vastaukset
- Anonyymi
Islamin harjoittajilla täytyy olla mahdollisuus kotoisen olon järjestämiseen.
- Anonyymi
Ruotsissa on liikaa kehitysmaa-mamuja. Niitä ei saa integroitua yhteiskuntaan millään rahalla, eikä poliitikkojen juhlapuheilla. Ajankulu on ainoa lääke, joka toimii yhtä verkkaisesti kuin mustalaisilla. Jos Ruotsi lopettaisi mamujen haalimisen, 100 vuoden kuluttua sopeutumattomia olisi jäljellä ehkä vain 500.000. Mustalaiset tulivat Eurooppaan 500 vuotta takaperin,. Suomen mustalaisista suurin osa ei ole integroitunut yhteioskuntaan muutoinkin kuin tulonsiirtojen vastaanottajana. Jos Suomessa joku mustalainen pääsee hetkeksi työhön, taoauksesta tehdään heti lehtijuttu.
- Anonyymi
Rättipää islamistit karkoitettava Ruotsista. Sitten tulee rauha maahan.
- Anonyymi
Kun on otettu ne sinne, niin voiko siinä taka-askelia ottaa?
Sehän siinä pahinta on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun on otettu ne sinne, niin voiko siinä taka-askelia ottaa?
Sehän siinä pahinta on.Todellakin, päältä päin näytti aikoinaan hellältä sinisilmäisyydeltä,
mutta nyt on brutaali todellisuus paljastunut.
Myöhäistä katua.
Älkääkä lähettäkö niitä Suomeen enää! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kun on otettu ne sinne, niin voiko siinä taka-askelia ottaa?
Sehän siinä pahinta on.Ruotsi on kenties menetetty. Suomi ei kannata tehdä samoja virheitä.
- Anonyymi
Lehdet kirjoittivat että Ruotsin pääministeri myöntää, että heidän maahanmuuttopolitiikka meni metsään. Magdalena Anderssonin mukaan Ruotsiin on syntynyt ”rinnakkaisyhteiskuntia”.
- Anonyymi
Näin käy, jos tulijat eivät halua mukautua ja sopeutua maan tapoihin, johon tulevat.
Muslimien keskuudessa jopa pyritään voimakkaasti lisäämään sharia-lain kannatusta. Kun muslimit jättävät länsimaisen yhteiskunnan huomiotta ja siitä välittämättä, niin rinnalla oleva islamilainen sharia-yhteiskunta vahvistuu ja syntyy rinnakkaisyhteiskunta.
Ei tuolla tavalla toimimalla siis edes haluta integroitua länsimaiseen yhteiskuntaan ja elää länsimaista elämäntapaa, kulttuuria ja lakeja noudattaen ja kunnioittaen. Näin on käynyt monen muun Euroopan maan lisäksi myös Ruotsissa ja heidän pääministerin mukaan sinne on nimenomaan syntynyt rinnakkaisyhteiskuntia.
- Anonyymi
Itse asun Suomi Suomessa Syntynennä.En jaksa ajatella seurata: Mitä Ruotsissa tapahtuu? En ole matkustamasaa sinne edes,ei mitän syytä matkustaa?
- Anonyymi
Juju on siinä, että samat ilmiöt voivat rantautua myös Suomeen ja siitä on jo paljon viitteitä.
- Anonyymi
Kyllä kohta tappavat Suomessakin toisiaan!
- Anonyymi
Ovat jo Suomessa tappaneet Suomalaisia.
- Anonyymi
Aliapinoita on jo liikaa.
- Anonyymi
Tulette näkemään Suomessakin.
Nyt jo Nato-maaksi hakiessaan Ruotsia sanottiin erroristien täyttämäksi maaksi.- Anonyymi
Se on sitä, kun maahan päästetään kaikenlaista porukkaa. Ei pidä päästää maahan sopimatonta tai haitallista väkeä.
- Anonyymi
Ruotsilla on sisäpiiri ja ulkopiiri ongelmia, yhteiskunta voi romahtaa milloin hyvänsä?😝😜😛
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 853962
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.523285Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1603012Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,612946SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.772464Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52286Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251974Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621951Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1641929- 921317