Syrkki/kultahamsteri kysymyksiä.

Anonyymi

1.Onko kylpyhiekka pakollinen syrkeille? Jotkut sanovat, että ei ole. Kysyn siksi, koska haluaisin antaa syrkille kylpyhiekkaa, mutta jotkut sanovat, että syrkin kylpyhiekan kanssa pitää olla varovainen, koska vääränlainen kylpyhiekka voi tukkia hajurauhaset. Mutta jos aijon hankkia sitä kylpyhiekkaa niin onko JR chinchilla hiekka hyvä?

2. Onko Milla More premium sellainen kova puinen puru hyvä häkkiin?

3. Onko Bunny hamsters dream Expertin hyvä ruoka? Mitä tuoreita olisi hyvä antaa syrkeille? Onko pakko hankkia hamstereille sellainen vitamiinikivi?

4. Jos aikoo viedä hamsterin mökille tai jonnekkin niin voiko hamsteri olla pienemässä häkissä n. 1-5pv?

5. Mikä on hyvä huoneenlämpö syrkille? Jos on liian kuuma niin miten voi viilentää? Tuulettimesta vai? Mitä jos on liian kylmä? Laitetaanko patteri kuumemmalle?

2

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      1. On, väärä hiekka on pölyävää, sellaista ei saa olla
      2. En tiedä
      3. Ei ole kokemusta mutta olen kuullut pelkkää hyvää tuosta ruuasta, ei tarvitse kiveä
      4. Riippuu miten pienessä

    • Anonyymi

      Syrkit osaavat itse puhdistaa itsensä, mutta omani silti tykkää hiekasta, vaikkakin ei juuri peseydy siellä. Ja tosiaan hiekka ei saa olla kauhean pöllyävää.

      Milla more on muuten hyvää mutta huonoa kaivamiseen joten sen kanssa kannattaa käyttää jotain missä tunnelit sun muut pysyy kasassa.

      Bunnyn ruuat on musta hyviä, ja ainakin hiirten ruoka oli erinomaista. Kivi ei ole pakollinen mutta hyödyllinen (jos hamsteri käyttää sitä). Tuoreissa on paljon hyviä niin en jaksa kirjoittaa , sori :D

      Voit pitää pienemmässä mut en suosittele. Max 3 päiväks voi jättää yksin kotiin kuha on ruokaa ja vettä. Muuten suosittelisin hoitajaa mukaan ottamisen sijaan, stressin vähentämiseksi.

      Olikohan se hyvä lämpötila joku 21-24 astetta en muista..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      79
      3204
    2. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      49
      2410
    3. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      32
      2127
    4. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      481
      2122
    5. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      137
      1889
    6. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      31
      1802
    7. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1745
    8. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      10
      1579
    9. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      5
      1320
    10. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      1264
    Aihe