1.Onko kylpyhiekka pakollinen syrkeille? Jotkut sanovat, että ei ole. Kysyn siksi, koska haluaisin antaa syrkille kylpyhiekkaa, mutta jotkut sanovat, että syrkin kylpyhiekan kanssa pitää olla varovainen, koska vääränlainen kylpyhiekka voi tukkia hajurauhaset. Mutta jos aijon hankkia sitä kylpyhiekkaa niin onko JR chinchilla hiekka hyvä?
2. Onko Milla More premium sellainen kova puinen puru hyvä häkkiin?
3. Onko Bunny hamsters dream Expertin hyvä ruoka? Mitä tuoreita olisi hyvä antaa syrkeille? Onko pakko hankkia hamstereille sellainen vitamiinikivi?
4. Jos aikoo viedä hamsterin mökille tai jonnekkin niin voiko hamsteri olla pienemässä häkissä n. 1-5pv?
5. Mikä on hyvä huoneenlämpö syrkille? Jos on liian kuuma niin miten voi viilentää? Tuulettimesta vai? Mitä jos on liian kylmä? Laitetaanko patteri kuumemmalle?
Syrkki/kultahamsteri kysymyksiä.
2
378
Vastaukset
- Anonyymi
1. On, väärä hiekka on pölyävää, sellaista ei saa olla
2. En tiedä
3. Ei ole kokemusta mutta olen kuullut pelkkää hyvää tuosta ruuasta, ei tarvitse kiveä
4. Riippuu miten pienessä - Anonyymi
Syrkit osaavat itse puhdistaa itsensä, mutta omani silti tykkää hiekasta, vaikkakin ei juuri peseydy siellä. Ja tosiaan hiekka ei saa olla kauhean pöllyävää.
Milla more on muuten hyvää mutta huonoa kaivamiseen joten sen kanssa kannattaa käyttää jotain missä tunnelit sun muut pysyy kasassa.
Bunnyn ruuat on musta hyviä, ja ainakin hiirten ruoka oli erinomaista. Kivi ei ole pakollinen mutta hyödyllinen (jos hamsteri käyttää sitä). Tuoreissa on paljon hyviä niin en jaksa kirjoittaa , sori :D
Voit pitää pienemmässä mut en suosittele. Max 3 päiväks voi jättää yksin kotiin kuha on ruokaa ja vettä. Muuten suosittelisin hoitajaa mukaan ottamisen sijaan, stressin vähentämiseksi.
Olikohan se hyvä lämpötila joku 21-24 astetta en muista..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2263335- 592827
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I252453Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182451Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve721924Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841840Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401812Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191805Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911662Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli67990