4 kuukautta vanha kissanpentua pisti ampiainen tassulle tassu on turvonnut mutta ei muita oireita. Onko se vaarallista ja miten hoitaa?
Kissanpentua pisti ampiainen
6
131
Vastaukset
- Anonyymi
Olitko aikeissa kysyä samaa soittamalla eläinlääkärille vai meinasitko somettamisen ajavan saman asian?
- Anonyymi
Huhtikuussa ei ampiaisia esiinny.
- Anonyymi
Nykyisin esiintyy. Mehiläisiä, kimalaisia tai joitakin "pistiäisiä". Eilen näin epätoivoisen joka yritti etsiä ruokaa. Naapuri nähnyt neljä sellaista eikä olla edes eteläsuomessa.
Kyllä ainakin Helsingissä olen nähnyt ikkunani takana pyörivän kaksikin "pörröä" eli ovat kait niitä pulleita pyöreitä lentäviä eli kimalaisia kait.
- Anonyymi
Meilläkin on amppari pistänyt, mut eipä siinä kummempaa. Turvotus oli aikansa ja katosi sekin.
Meillä parikin saksanpaimenkoiraa on saanut piston kuonoonsa. Hehän ovat isoja koiria elikkä patti oli nokassa mutta muuta ei ilmaantunut.
Nykyisen pientä koiraa varten on myös kotona kyypakkaus mutta en tiedä sopiiko myös kissoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683229
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753087Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682952On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662631Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442142- 611709
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251667Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181659- 351655
- 591586