(4:3) 13MP
(4:3) 4MP
(16:9) 10MP
Parhain säätö? nyt on 4:3 13MP ainakin ruutukaappaus näkyy epäselvänä muille, luulis että 13MP olisi rterävin kuva?
Takakameran valokuvat
7
121
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on paras säätö, mutta voi kuvista silti tulla epäselviä jos vaikka kännykkää liikuttaa kuvauksen aikana.
- Anonyymi
Joo, 13 Mp:n takakamerassa 4:3 13 Mp -asetus on kuvanlaadullisesti paras. Näytön kuvakaappauksen terävyyteen se asetus ei sinänsä kylläkään vaikuta.
- Anonyymi
Eihän ruutukaappauksella ole mitään tekemistä kameran kanssa. Tuota 4 megapikseliä ei kannata käyttää. Valitse sitten kuvasuhde mielesi mukaan.
- Anonyymi
Kuvasuhde pitää aina olla se mitä kenno tuottaa.
- Anonyymi
Puhelimen oma näyttö vaikuttaa myös siihen, miltä kuva näyttää.
- Anonyymi
Eipä puhelinten kamerat ole kovin hyviä vaikka pikseleitä olisi runsaasti..
- Anonyymi
Turhaa ovat 40 MP - kela ei hyväksy edes, muistan Gio oliko 2011 5MP tuli parempia kuvia kuin nyt jollain 13MP
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömän työnhakijan pääasiallinen tehtävä on työnhaku
Ja uusi työnhaun malli korostaa sitä. ”Tavoitteena on nopea työllistyminen”, sanoo TE-toimiston johtaja. Ja tässä hän aivan oikeassa, koska työttömyys3892932Stefan Thermanin käräjät on 16/6. On jännät ajat miehellä edessään.
Neljä syytettä on nyt edessä, laittomasta uhkailusta liikenneturvallisuuden vaarantamisesta törkeästä kotirauhan rikkomisesta ja ampuma-aserikoksesta841701Mitä kummaa tapahtui, että Suomalaiset yhtäkkiä Natoon haluaisivat?
Ulkomailla ihmetellään, "mikä teihin rauhanomaisiin suomalaisiin oikein meni kun, yht'äkkiä sotahulluiksi muutuitte"? Erittäin hyvä kysymys joka pitäi7051642No niin.. nyt ihan vakavasti..
Haluisitko mies nähdä ja jutella ihan oikeasti? Kun mä haluisin.. voisitko antaa jonkun vihjeen. Tiedän että oot täällä, mut en tiedä että miksi sä tä841123Ajatus on nähdessä
Jutella ja sopia ajankanssa keskustelu edes kerran, selkiyttäisi asioita. Vain kasvotusten, vain sinulle. Katoamalla päätät toisin, oletko ihan varma52824- 45791
Pääsikö Martti
Esittelemään velaka mersua ja hyyryä hienostoalueella lippisjonnelle🤗😜😎90693Noniin tänään on ensimmäinen päivä
Jolloin aion keskittyä muuhun ja ajatella vähemmän sinua! Ei tosin alkanut kovin vahvasti. 😅 Pakko nyt vaan irrottaa ja unohtaa. Toivoa on vasta sitt45666