Takakameran valokuvat

Anonyymi

(4:3) 13MP
(4:3) 4MP
(16:9) 10MP

Parhain säätö? nyt on 4:3 13MP ainakin ruutukaappaus näkyy epäselvänä muille, luulis että 13MP olisi rterävin kuva?

7

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo on paras säätö, mutta voi kuvista silti tulla epäselviä jos vaikka kännykkää liikuttaa kuvauksen aikana.

    • Anonyymi

      Joo, 13 Mp:n takakamerassa 4:3 13 Mp -asetus on kuvanlaadullisesti paras. Näytön kuvakaappauksen terävyyteen se asetus ei sinänsä kylläkään vaikuta.

    • Anonyymi

      Eihän ruutukaappauksella ole mitään tekemistä kameran kanssa. Tuota 4 megapikseliä ei kannata käyttää. Valitse sitten kuvasuhde mielesi mukaan.

      • Anonyymi

        Kuvasuhde pitää aina olla se mitä kenno tuottaa.


    • Anonyymi

      Puhelimen oma näyttö vaikuttaa myös siihen, miltä kuva näyttää.

    • Anonyymi

      Eipä puhelinten kamerat ole kovin hyviä vaikka pikseleitä olisi runsaasti..

    • Anonyymi

      Turhaa ovat 40 MP - kela ei hyväksy edes, muistan Gio oliko 2011 5MP tuli parempia kuvia kuin nyt jollain 13MP

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      149
      10901
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5200
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2413
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2113
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1681
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1514
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1221
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      925
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      882
    Aihe