Nedis smart

IP-kamera Nedis Smart Life ladattava ulkokäyttöön 1080P
Mikä mahtaa tuollaisen kameran tietoturva olla kun ei ole salasanoja ollenkaan?
48125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä tämä kaikinpuolin ”turvallinen” on. Kun jättää yön ajaksi päälle, niin aamulla on aina OFF LINE. Ja päälle ei saa kuin IVO-resetillä,

Äänestä

Heikko signaali

Äänestä

Taitaa näkyä koko maailmalle.

Äänestä

Miten tohon laitteeseen saa uuden nettiliittymä toimiin. V....u tunti tolkulla koittanut mutta just ennen h-hetkeä kertoo "aikakatkaistu". On 5g puhelin ja liittymä, mutta ei v....u kerkiä. Laite on muutaman kuukauden ikäinen. Nettiliittymä vaihdettiin vauhdikkaammaksi, mutta tää laite tuntuu olevan internetin alkuajoista. Vai onko tarkoituskin ettei uutta nettiliittymää ota vastaa, joten osta uusi. Asiakaspalvelusta ei voi kysyä, kun ei sitä v...u oo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

IP-kamera Nedis Smart Life ladattava ulkokäyttöön 1080P
Mikä mahtaa tuollaisen kameran tietoturva olla kun ei ole salasanoja ollenkaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu