Norjalaisen Maxx Travel tarjous 2.5. 149€ Kreeta 3 tähden hotelli ja puolihoito.
Kuulostaako uskomattomalta ?
No sitä se onkin !
Varauksen puolivälissä vilahtaa tieto, että hinta on muuttunut.
Loppuhinta kahdelle onkin yli 1000 €.
Tätä samaa huijausta käyttää myös TUI ja Tjäreborg.
Olkaa tarkkana !
Mixx Travel 149 Kreetalle !!!
6
18213
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa matkaa olen itsekkin katsonut, mutta onneks en viellä tilannut. Melkoinen huijaus. Onko tuollainen laillista? Hintahan on mainostettu 149eur/vko.
Ja nyt on sivut alhaalla, niin ei tartte tilata tuota kautta mitään.. - Anonyymi
Eikö mixx travel ole ruotsalainen yritys ja noudattaako yritys siis ruotsin määräämiä.laki velvoitteita jotka eri kuin Suomessa?
- Anonyymi
Ei ole ikinä Tjäreborgilla tai Aurinkomatkoilla noussut hinta varauksen jälkeen, tämä Mixx Travel tuntuu olevan huijari firma, niinkuin omi Deturkin.. Samaa paskaa.
- Anonyymi
Mixx travelin matkustus ajat on aivan p.stä. Lähtö (hki)klo. 2.30 paluun lähtö klo.3.20.
Vastaavia todella huonoja matkustus aikoja valmismatkoissa melkein kaikki ko. firmalla.
Tuo hotellille meno yöllä tarkoittaa että huoneen saa vasta klo.12-15 päivällä (jos ei maksa lisää) lähtöpäivänä huone pitää luovuttaa jo ed. pv. klo.12 vaikka lähtö seuraavan pv. puolella.
Lukekaa matkanjärjestäjän matka ehdot. Tämä sama kylläkin monilla (mm. AM) matkatoimistoilla - mikä pitää huomioida kun varaa matkan
- Anonyymi
Moro,
niin totta.Tein saman virheen ja peruutin matkani.
Oma moka kun en lukenut ERITTÄIN TARKKAAN firman peruutusehtoja sekä varaus prosessin eri vaiheiden muutuvia hintoja.
Tuli maksamaan 400 euroa.
Erittäin epäselvä sivusto varauksen osalta. - Anonyymi
Samaa outoa nyt 2024 ----lupaa 100 euron alennuksen tällä viikolla.
Hinta 569 per hlö eli 2 hintaan 1138....
SItten saakin etsiä mistä ne lisäkulut ottavat reilusti....sitä ei onnistu ennen kuin menet tekemään matti meikäläisen nimellä varausta...sitten tulee 66 euroa bussikulut...aika hulppea, kun normaalibussi tuskin montaa euroa...no...missäs tuo 100 euron luvattu alennus sitten.....?
Mene maksamispuolelle ja pistä se koodi alennuksesta 100 euroa ----sitten tuleekin vain että maksa pois..1204 euroa....no katosipa alennus kun piti olla 1104 euroa ---ei onnistu tällä pelillä huijata - pitää todella olla tarkka ja jättää jos haisee se itse. Ei siis mitään luvattua 100 euron alennusta - eikä mitään mainintaa ettei olisi voimassakaan. Se vain katosi kuin se Saharaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658