Monilla ei ole muuta omaisuutta, kuin kroppa ja työtäkään ei haluta tehdä, joten hyvin voisi uo-vellalliselta ottaa sellaisia elimiä velkojen maksuun, joita ihmisellä on kaksi ja yhdelläkin pärjää, munuaiset, keuhkot jne.
Ulosotto-oikeus pitäisi ulottua velallisten elimiin.
12
304
Vastaukset
- Anonyymi
Pirun hyvä idea, elimiä voi myydä hyvään hintaan ulkomaille.
- Anonyymi
Muhahahaahahaha mee kotiis kasvaa
- Anonyymi
Älä ryyppää enää, ettei sisäelimet mene pilalle ja arvottomaksi ;D
- Anonyymi
Voisin luovuttaa aivot ja sydämen puolikkaan. Ei niitä enää tartte, kun mualima on jo murjonut luulot veks.
- Anonyymi
Ei pidä ulottua.
- Anonyymi
Aloittajalta on ilmiselvästi jo uo ehtinyt viedä mm. molemmat kivekset ja aivojen otsalohkon. Sappirakon selvästi jättivät hänelle erottamisedun nimissä.
- Anonyymi
Jos nyt jotain arvokasta elintä ois, niin mun exsän kikuli ja aivot. Toista on pari kertaa käytetty ja toista ei ikinä.
- Anonyymi
Multa saisi viedä aivot... ja jos vaikka terveet tilalle niin pääsisin töihin x)
- Anonyymi
Annan kaiken pois. Liian raihnaista tämä maallinen vaellus on nykyisin, kun ei jalat kanna eikä säryltään saa nukutuksi. Missä osoite?
- Anonyymi
Häpeän aloittajan puolesta. Aloittajalta puuttuu jotakin tärkeää ja arvokasta.
- Anonyymi
Tule sanomaan sama mulle face to face ja näet & koet mitä pikkumunasi irroittaminen veitsellä tuntuu.
- Anonyymi
Joku vois suuttua kun vouti menis vaatimaan? Olisi ainakin niiden työpaikkoja runsaasti ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751410Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481312Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521096Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551078- 51785
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62747Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39718Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647