Älä ikinä osta godaddyä

Anonyymi

Asiakaspalvelu on olematonta. Laskutusta ei saa poistettua, yhteystietoihin ei pääse muuttamaan oikeaa sähköpostia, kaikki on tehty hvetin vaikeaksi. Tässä monta päivää joku asiakaspalvelija laitellut viestiä ettei voi tehdä mitään, ja heidän palveluissa vika etten saa peruttua laskutusta. Ei edes puhelut auta eli jokin tahallinen häiriö ettei pääse irti palveusta ja myöskään ei edes tunnuslukujen yms avulla voida poistaa, vaikka sitävarten ko.paikassa on ID ja pin-koodi.

Paskinta palvelua ikinä, en suosittele enää koskaan. Uskomatonta huijausta ettei palvelusta pääse irti edes soittamalla ja asiakaspalvelusta ei osata korjata heidän puolellaan olevia vikoja. Tästä kuvalliset todisteet. Seuraava askel kai kertoa toiminnasta laajemmin.

4

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minulla on käytössä namecheap.com ja olen kyllä ollut tyytyväinen (ja gandi.net jos tarvitsen jotain domaineja joita namecheap ei tue, esim .fi)

    • Anonyymi

      Erittäin huono palvelu ja tuotteiden poisto estetään. Näillä tulee vain virhe ilmoituksia ja ohjelmistoa ei korjata heidän puoleltaan. En suosittele. Huonosti hoidettua varsinkin jo olet lopettamassa tilauksen, aloittamassa oleva tilaus hoituu kyllä, irti ei oikein pääse. Kannattaa valita joku toinen niin ei joudu tekemään turhaa työtä. Huono palvelu ja tuki, 0 pistettä.

      • Anonyymi

        Edellinen 0-pistettä siis godaddy palvelulle. Älkää sekaantuko ko.palveluun, ei toimi.


    • Anonyymi

      Mitä voi odottaa firmalta nimeltä godaddy. Eipä sen puoleen, netti näyttäs nykyisin olevan täynnä jos jonkinlaista kusetusfirmaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      180
      4690
    2. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      23
      3608
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      39
      2542
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      157
      2227
    5. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      33
      1388
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1250
    7. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1132
    8. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1131
    9. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      39
      1043
    10. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      53
      973
    Aihe