Älä ikinä osta godaddyä

Anonyymi

Asiakaspalvelu on olematonta. Laskutusta ei saa poistettua, yhteystietoihin ei pääse muuttamaan oikeaa sähköpostia, kaikki on tehty hvetin vaikeaksi. Tässä monta päivää joku asiakaspalvelija laitellut viestiä ettei voi tehdä mitään, ja heidän palveluissa vika etten saa peruttua laskutusta. Ei edes puhelut auta eli jokin tahallinen häiriö ettei pääse irti palveusta ja myöskään ei edes tunnuslukujen yms avulla voida poistaa, vaikka sitävarten ko.paikassa on ID ja pin-koodi.

Paskinta palvelua ikinä, en suosittele enää koskaan. Uskomatonta huijausta ettei palvelusta pääse irti edes soittamalla ja asiakaspalvelusta ei osata korjata heidän puolellaan olevia vikoja. Tästä kuvalliset todisteet. Seuraava askel kai kertoa toiminnasta laajemmin.

4

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minulla on käytössä namecheap.com ja olen kyllä ollut tyytyväinen (ja gandi.net jos tarvitsen jotain domaineja joita namecheap ei tue, esim .fi)

    • Anonyymi

      Erittäin huono palvelu ja tuotteiden poisto estetään. Näillä tulee vain virhe ilmoituksia ja ohjelmistoa ei korjata heidän puoleltaan. En suosittele. Huonosti hoidettua varsinkin jo olet lopettamassa tilauksen, aloittamassa oleva tilaus hoituu kyllä, irti ei oikein pääse. Kannattaa valita joku toinen niin ei joudu tekemään turhaa työtä. Huono palvelu ja tuki, 0 pistettä.

      • Anonyymi

        Edellinen 0-pistettä siis godaddy palvelulle. Älkää sekaantuko ko.palveluun, ei toimi.


    • Anonyymi

      Mitä voi odottaa firmalta nimeltä godaddy. Eipä sen puoleen, netti näyttäs nykyisin olevan täynnä jos jonkinlaista kusetusfirmaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      271
      1673
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      46
      1543
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      151
      1251
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 137
      1035
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      991
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      943
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      450
      924
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      881
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      152
      867
    Aihe