Uuutta opetusministeriä Petri Honkosta hastateltiin televisiossa. Honkonen korosti olevansa opettaja ja Tarmo Mannin sukulainen. Nyt opetus- ja kulttuuriasiat tulevat kerralla kuntoon. Honkonen onnistuu ilman muuta siinä, missä Kurvinen ja kaikki muut opetusministerit ovat epäonnistuneet.
Honkosesta opetusministeri, nyt koulu- ja sivistysasiat tulevat kuntoon
3
198
Vastaukset
- Anonyymi
Jos Tarmo Manni on Honkosen sukulainen, niin silloin Mannin Kallekin on sukulainen. Kyllä tästä hyvä tulee.
- Anonyymi
Eikös täällä ole kaikki sukulaisia keskenään, siis paikalliset. Ainakin sukunimien mukaan näin oletan. Petri Hoon viitaus Manniin oli vähän kyseenalaista. Tarmon tuntien, pyörähtikö vitsien mies haudassaan, kun kuuli miten poika lainasi sanomiaan. Rivien välistä paistaa kevyt kyldyyrin kritiikki versus turvevarpaat :)
Mutta, toivotetaan Honkonen tervetulleeksi näyttämään osaamistaan.
- Anonyymi
Honkonen jää historiaan yhtenä Suomen turhimmista ministereistä. Kukaan ei muista edes hänen nimeään parin vuoden kuluttua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422632Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423302315- 332036
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471666- 241655
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251539- 441409
- 1001389
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391335- 361126