Hei
Olisko täällä kellään tietoa mikähän vika ois kyseessä. corolla(2002)hyytyi.toimi ihan normaalisti kun ajoin parkkiin ja puolen tunnin päästä kun olin lähdössä ei enää starttaa.startti ei pyöri.mut mittarivalot jne.toimii normaalisti eikä akussakaan ole vikaa?oisko jollain neuvoa ongelmaan?
Ei starttaa?
6
100
Vastaukset
- Anonyymi
Oisko solenoidi mennyt?
- Anonyymi
Jos ei edes naksahdusta kuulu startattaessa, niin veikkaan virtalukon pohjaa. Kannattaa tsekata myös akusta startille menevä johto ja sen kiinnitykset.
- Anonyymi
Ok.ei kuulu naksahdusta eikä muitakaan ääniä kun yritän startata..kiitos vinkistä
- Anonyymi
Tuo on vasta kaksikymppinen. Toyotat ovat useimmiten vielä kolmekymppisinä liikenteessä. Toyota on ylivoimaisesti kestävin auto. Se on kuuluisa viattomuudestaan ja ruostumattomuudesta.
- Anonyymi
Vie kaatopaikalle moinen paskaläjä!
- Anonyymi
Vaihtaa uuden startin ja taas 20 vuotias tojota pelittää. Suomessakin uutena ilmiönä on,että uudehkoista Bemareista varastetaan osia, kun amis jonneilla ei ole varaa ostaa kaupasta.. painotan sanaa uudehkoista, koska Bemarit hajoaa uudehkoina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä742289Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa502219SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622025Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171801Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön861228Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.741133HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a362931005Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T321948Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah99904- 57843