Hautuumaiden olennot

Anonyymi

Mikä mahtaa olla hautuumailla enimmäkseen nähty musta ja iso olento? Pituus n. 220-250 cm. Muistuttaa paljon viikatemiehen tyyliä (musta kaapu).

16

2175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aaveet ovat lakanan kaltaista mustaa materiaa.

    • Anonyymi

      Sergei Lavrov ? viemäässä putinia minne kuuluu.
      Ehkä,ette ymmärrä..putin on demoni !

    • Anonyymi

      Mihis se videotodiste hautausmaa-olennoista hävisi!? Sensuroiko keskushallinto liian arkaluontoista materiaalia palstalta!? Häh!?

      • Anonyymi

        Mode ei ole koskaan eläessään pieraissut. Tuskin käynyt kakallakaan. Siksi poistelee todisteita tästä kerettiläisestä ja haisevasta rituaalista.


    • Anonyymi

      Joidenkin ulkomaisten kanavointien mukaan hautausmailla on tavallaan ala-astraalin portaali, jonka kautta pölähtää jotain. Koska hautausmaa, kivet ja rakennukset edustavat joillekin hengille (jokin laji) joitakin asioita. Siellä on luita ja hajoavia kroppia. Myös kuolleilla on joku kuolinsyy. Silti ihmishenget menevät tietenkin valoon. Ajatusten, tuhkan tai luiden luomasta kummittelusta taas voi keskustella erikseen. Joku oli nähnyt Anubis koiran hautausmaalla, ison. Joku kenties kummittelua tai kaapuhahmon. Alueen historia vaikuttaa, onko ollut sotia tai keskitysleirejä. Vai kenties ihan rauhallinen paikkakunta. Osa ala-astraalin hengistä saattaa imeä matalataajuista energiaa kuin ravintona ja siellä viihtyvät. Joku saattaa säikytellä, huvinsa kullakin tai vartioida. Jinn henkiäkin voi olla monenlaisia eetterissä. Entä kivien ja luonnon vaikutus. Toisaalta osa hengistä ja ihmisistä pitää hautausmaita pyhänä, arvokkaana paikkana, sinne ei sovi hautakiven potkija. Kukkia saa olla.

      • Anonyymi

        Tuli myös mieleen, jonkun mielipiteen mukaan osa hengistä voi viihtyä siellä, missä on jäännökset tai käydä siellä. Mutta onko se henki vai pelkkä energian kummittelu kussakin tapauksessa, on eri asia pohdittavaksi.


      • Anonyymi

        Vai että ala-Astran portaali? Onks siel haudattuna Ooppelin takaovi? Ja tuleeks ne henget tosta Ooppeli ovesta?


      • Anonyymi

        No, Sulla ajatus kukkii.


    • Anonyymi

      Viimeksi näin siellä ulosottomiehen. Se sai minut pakokauhun valtaan. En toista kertaa mene lähellekkän.

    • Anonyymi

      Näiltä olennoilta voi suojautua laittamalla 5,5 kierrosta talousfoliota pään ympärille.

      • Anonyymi

        hehe, joku saattaisi sua uskoakin


    • Anonyymi

      SDP edustaja,vie sielun myös kuin veronmaksajien rahat Marinin kanssa roisto eu.n.

      • Anonyymi

        Marin pukeutunut mustaan kaapuun Li Anderssonin kanssa..... Andersson sanoi, minä muuten en ollut se mustakaapuinen.


    • Anonyymi

      Se on varmaan nuorehko Vaahtera.

    • Anonyymi

      Musta ja pitkä hautuumaalla? Eksynyt amerikkalainen koripalloilija

    • Anonyymi

      Ettekö todellakaan tiedä,
      -vain ateistit ja islamilaiset eivät tiedä.
      SE ON ITSE SAATANA, JOKA KERÄÄ SIELUT.......JA VIE HELVETTIIN

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4399
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3273
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1368
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      999
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      996
    7. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      25
      990
    8. 153
      985
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      914
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe