Lehdet kirjoittavat siitä, että Ruotsin pääministeri myöntää, että heidän maahanmuuttopolitiikka meni metsään. Magdalena Anderssonin mukaan Ruotsiin on syntynyt ”rinnakkaisyhteiskuntia”.
Ei tarvitse olla mikään perussuomalaisten kannattaja, ymmärtääkseen haittamaahanmuutosta syntyvät ilmiöt ja haitat. Työperäinen maahanmuutto on sitten asia erikseen.
Ruotsin virheitä ei kannata tehdä.
Ruotsin pääministeri myöntää että mokattua tuli - Suomi otettava oppia siitä
5
775
Vastaukset
- Anonyymi
Rinnakkaisyhteiskunnasta on aiemminkin ollut keskustelua. Tällaisesta on viitteitä myös täällä Suomessa.
Islam on lakiuskonto. Šaria (sharia), eli islamilainen laki on islaminuskon mukaan Jumalan ihmisille antama muuttumaton laki. Šaria on islaminuskon ydin. Lakiuskonto määrää asioista pitkälti kaikilla elämän alueilla.
Monesti pyritään jopa voimakkaasti lisäämään sharia-lain kannatusta muslimien keskuudessa. Kun muslimit jättävät länsimaisen yhteiskunnan huomiotta, niin sen rinnalla oleva islamilainen sharia-yhteiskunta vahvistuu.
Eihän tuolla tavalla toimimalla edes haluta integroitua länsimaiseen yhteiskuntaan ja elää länsimaista elämäntapaa, kulttuuria ja lakeja kunnioittaen ja noudattaen.- Anonyymi
Jos tulija ei ollenkaan kykene integroitumaan länsimaiseen yhteiskuntaan ja elämään länsimaisten normien, lakien, tapojen ja kulttuurin mukaisesti, niin länsimaa on ilmiselvästi väärä paikka tällaiselle henkilölle.
- Anonyymi
Tässä vielä Ruotsin sos.dem. pääministerin lausunnosta kertova juttu.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1f52ad35-2080-46df-8d04-3c290ae7850e - Anonyymi
Ruotsissa ollaan nyt viime aikoina tunnistettu ja tunnustettu vähän kaikenlaisia epäonnistumisia maahanmuuttoon liittyen.
Konkarikirjeenvaihtaja Kari Lumikero: Ruotsissa on nyt tunnustettu, että jengiväkivallan suhteen on epäonnistuttu – "Ongelmia on hyssytelty"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/konkarikirjeenvaihtaja-kari-lumikero-ruotsissa-on-nyt-tunnustettu-etta-jengivakivallan-suhteen-on-epaonnistuttu-ongelmia-on-hyssytelty/8283772
Kari Lumikero: Tuliaseiskut alkavat olla arkirutiinia Ruotsissa – yksi tapaus lähes joka päivä
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kari-lumikero-tuliaseiskut-alkavat-olla-arkirutiinia-ruotsissa-yksi-tapaus-lahes-joka-paiva/8279608 - Anonyymi
Ruotsissa vaihtui valta. Varmaan tulee tiukennuksia maahanmuuttoon liittyen. Mahanmuutosta syntyneet ongelmat ovat Ruotsissa jo iso asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.806625- 1486167
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.5013986Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s1252443- 421579
Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved4231482- 741285
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun481120Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan641112Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes311099