Entinen kaveriporukkani huumasi minua ja käytti väkivaltaa (kidutus, ihmiskauppa)

Anonyymi

https://www.researchgate.net/publication/237803936_What_is_Psychological_Torture

Minua, huumattiin, eristettiin, käytettiin verbaalista väkivaltaa, uhkailua, mitätöintiä... ja se jatkui heidän osaltaan 8 vuotta. Jotkut ovat olleet mukana jo siitä asti, kun olen ollut pieni lapsi. Syyt olivat taloudellisia ja ihmiskauppaan liittyviä. Sain ensimmäisiä muistoja takaisin kaikista tapahtumista, koska en tavannut heitä yli puoleen vuoteen, mikä aiheutti muistini palautumisen. Siinä meni kokonaisuudessaan vuosi. Muistot tulivat takaisin uusimmasta vanhimpaan. Sanoin aiheesta takautumien alkaessa vain, että muistin yhtäkkiä jotain outoa, ja entiset kaverini estivät heti somessa.

Väkivalta oli äärimmäisen kivuliasta, niin kivuliasta, että se luokiteltaisiin kidutukseksi luultavasti jo ilman sen pahentamista. Huumausaineet aiheuttivat todella pahoja oireita eikä niistä kärsi vain sillä hetkellä vaan huumauksesta kestää toipua todella pitkään eikä edes muista (amnesia), miksi olo on ilman syytä niin huono. Se tapahtui viime vuosina useaan kertaan illanvietossa jonkun kotona tai mökillä ja ainakin kerran myös baarissa. He käyttävät myös tainnutusaseita ja niiden omistaminen on laitonta Suomessa. Olen nähnyt ainakin kahdesti taskulampun mallisen, kerran huulipunaksi naamioidun, kännykäksi naamioituja... Entiset kaverini yrittivät soittaa läheiselleni sen jälkeen, kun estivät minut, että olen sairas, jotta saisin diagnoosin eikä kukaan uskoisi. Tosiaan, tekivät niin ainoastaan siksi, että lähetin viestin, että aloin yhtäkkiä rekisteröimään jotakin outoa. Ei mitään muuta. En mene tk:een vaan poliisille, koska en ole sairas. Jos minulla olisi sairaus, minulla olisi ollut jonkinlainen kirjaus diagnoosista jo 4-vuotiaana.

He uhkailevat sillä, että heitä on paljon ja että minä olen yksin. Tämä ei ole koskaan ollut vapaaehtoista vaan se on aina tehty joko vapaudenriistona tai sitten kotirauhan rikkomisena. Tiheintä oli, kun olin 11-15 ja 21-28v. Alkoi oletettavasti jo ennen kuin olin 4v. 4-5v ensimmäiset selkeät muistot. Korona kirjaimellisesti pelasti henkeni, kun kieltäydyin tapaamasta heitä kuukausiin, vaikka he vaativat. Kieltäydyin, koska en enää viihtynyt heidän seurassaan ja ihmettelin, miksi halusivat nähdä, kun ystävyys ei tuntunut aidolta. En antanut muita syitä kuin kiireen, mikä oli totta.

En koskaan itse lähtenyt esim. alaikäisenä kenenkään kämpille tai muutakaan vastaavaa vaan minua vainottiin. En vieläkään voi käydä korkeakoulussa normaalisti ilman, että heihin kuuluvat käyvät käsiksi siellä. Siellä on ihmisiä, jotka mahdollistavat saman väkivallan edelleen. He tuntevat itsensä tärkeiksi, kun saavat käyttää väkivaltaa nuoreen naiseen. Miten surullinen elämä täytyy olla ja millaisia neurologisia poikkeamia, että elämänsä suurimmat kiksit saa minun seuraamisestani? Joillakin tässä mukana olevilla on selkeästi persoonallisuushäiriö, kuten narsismi, narsismi psykopatia ja epäsosiaalinen persoonallisuushäiriö.

0

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

        Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
        Maailman menoa
        58
        3683
      2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

        Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
        Maailman menoa
        71
        3055
      3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        52
        2253
      4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

        p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
        Tuusniemi
        12
        1419
      5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

        Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
        Ikävä
        63
        1198
      6. Mikä tekee naisesta

        Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
        Ikävä
        81
        1100
      7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

        JOS siis sinä saisit päättää?
        Maailman menoa
        1
        951
      8. Varusmiehen kuolema

        Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
        Kajaani
        23
        931
      9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

        Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
        Ähtäri
        55
        925
      10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

        Itse haluaisin jo hänen viereen..
        Ikävä
        47
        912
      Aihe