Nappi musiikille (play ja stop)?

Miten tehdään nappi jota ensimmäistä kertaa painaessa lähtee soittamaan looppina musiikkipätkää ja sitten kun painetaan toisen kerran niin lopetetaan musiikki?

--Kiitos--
1215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tossa tilateessa pääsee ehkä helpoimmalla, kun laittaa sen napin MovieClippiin ja tekee sinne kaks kehystä niissä vaan napin skripti vaihtuu, muista stopit.

1: nappi käskee mc:n mennä kehykseen 2 ja kakkosessa kehykseen 1.

keksi musat itte:

- apukeittio.com
- flashkit.com
- actionscript.org (ja .com)
- googleta "flash sound loop"
- F1 = help, joka on flashissä ihan hyvä. löytyy mm. AS referenssi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jäppis kirjoitti:

Miten tehdään nappi jota ensimmäistä kertaa painaessa lähtee soittamaan looppina musiikkipätkää ja sitten kun painetaan toisen kerran niin lopetetaan musiikki?

--Kiitos--

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu