Olisiko syytä vaihtaa Ekokympin henkilöstöä?
https://yle.fi/uutiset/3-12426952
Ekokymppi ei hoida tehtäviään
12
677
Vastaukset
- Anonyymi
Oulujärveen vain. Tai pumpataan Nuakseen kuten Terrafame.
- Anonyymi
ekokymppi joutaakin maksella uhkasakkoja, se on rosvonnut kaikilta talouksilta niin paljon rahaa.
- Anonyymi
Anteeksi mutta unohditte mainita olevanne gay-homo
- Anonyymi
Miten sinä toisten firmojen väkeä vaihtelet? Mikä päättäjä se sinä olet, mokoma lökähousu turakainen.
- Anonyymi
Kyllähän se niin on, että jos kompostin tarkistuskierrokset jätetään käymättä, bion erittely jää toteutumatta useassa paikassa.
- Anonyymi
Biojäteveron alennus lisäisi kompostointia. Kompostorit ja biojätteen keräys verottomaksi.
- Anonyymi
Jos lähdettäisiin siitä että ainakin työttömät, eläkeläiset, sotaveteraanit ja la lapsiperheet saisi edullisia kompostoreja ja kaupunki voisi jakaa sitä kompostiin käytettävää purua ilmaiseksi.
Meillä kaikki asiat toteutetaan aina bisnes edellä. On tärkeää että yritykset voi rahastaa tietämättömiä ja hyvät veljet ja toverit saa hyväpalkkaisia virkoja. - Anonyymi
Kyllä ainakin pistokokeen pelko pitäis olla, muuten asiat tehdään kotitalouksissa vain paperilla. Miksi käynneistä , velvollisuudesta, laistetaan ja lehdessä ilmoitetaan että luotetaan, moni huokaa helpotuksesta
- Anonyymi
Kyllä meillekin yksi Stasi tarvitaan.
- Anonyymi
Käykäähän katsomassa kompostia niin voin näyttää samalla paikan missä käyn yleensä kusella.
- Anonyymi
Miksi henkilöstö pitäisi vaihtaa, kun syy on meissä asukkaissa. Minä asun Pietarin vuokra-asunnossa ja porukka ei lajittele mitään jätteitään. Kaikki, myös biojäte, laitetaan sekajätteeseen, joka menee polttoon. Voi vain kuvitella mikä haittaa se polttolaitoksessa on. Siksi minua joskus turhauttaa lajitella jätteitä, koska kukaan muu ei tee niin. Olen kuitenkin toistaiseksi jaksanut lajitella ja se ei ole iso vaiva.
- Anonyymi
👍👍👍
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4179171Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893780- 212248
- 871393
- 1161168
- 271155
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661122Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791118- 751110
- 551063