Hakoistenlinnan kuuma emäntä

Anonyymi

Esittely päivän lehdessä. Asuu Hakoistenvuoren kartanolla ja kirjoittaa kuumia, historiallisia romaaneja. Mikäs siinä, kuuma puuma on itsekin. Harmi vaan, että Hakoistenvuorelle ei enää pääse kiikaroimaan.

10

920

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuumia historiallisia romaaneja? Voiko novellit olla kuumia? Entä kaunokirjallisuus?

    • Anonyymi

      No kyllähän jo Utriota arvosteltiin runsaista seksikohtauksista, vaikka ei niitä edes paljoa ollut.

      Voiko historiallinen romaani tai novelli olla kuuma eli vahvasti eroottisesti latautunut, jakaa mielipiteitä.

    • Anonyymi

      Onko Hakoisten linnavuoren valtiattaren kirjoissa seksiä vähän/kohtuullisesti/paljon? En tiedä. Täytyykin perustaa lukupiiri ja käydä tuotanto läpi.

      Nina Hurman 1920-luvulle sijoittuvat dekkarit ovat siinä määrin rohkeita, että paikoin menee seksikuvaukset melkein pornon puolelle. Toisaalta ajan henki ihan toinen, kartanoissa sivistyneistö ei 1600-luvulla niin naida naksutellut. Olettaisin, että kirjat ovat aika siivoja.

    • Anonyymi

      Olisiko tytär ja emäntä yhtä kuumia?

    • Anonyymi

      Vilkaisin kirjanäytettä. Aika vaisua ja jäykkää kökköilyä. Alkujaanhan kirjailija on tietokirjailija, ja se näkyy. Kauno ei oikein lennä.

    • Anonyymi

      Kuvamatskua? Bumat kiinnostaa !

    • Anonyymi

      Ihan lykittävän näköinen leidi tuo emäntä siis.

    • Anonyymi

      Kelpaisi ne emännän munkit minullekin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4536
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2954
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2443
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1757
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1419
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1331
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1232
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      918
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe