Voiko Suomen armeija olla niin idiootti, että esittää kaikki panssarit Leopard samassa letkassa. Yksi täsmäisku Venäjältä ja kaikki on menny!!!
Puskiin panssarit ryhmissä a 3 sellaista pitkin itärajaa ja nyt ja heti panssarimiinoja joka polulle satoihin puolustuslinjoihin.
Näyttää olevan tyhmät opit Venäjältä. Mikä ilmasotaharjoitus, jos Venäläinen helikopteri lentää 4 minuutti Suomen puolella, miksi sitä ei ammuttu alas? Lienee Suomen Armeija/ilmapuolustus päättämätön, Diskuteerataan, saatta mennä itsenäisyys!!
Kaikki munat samaan koriin, puolustus
Anonyymi
0
334
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS571900Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13840Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.44718Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke41666- 43631
- 80606
- 47604
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29536- 47514