Oli se, ettei niillä pystynyt SOMEttamaan.
AINUT SYY LANKAPUHELINTEN KÄYTÖN LOPETTAMISEEN
5
765
Vastaukset
- Anonyymi
En pysty tavallisella kännykälläkään. Jossa ei edes kameraa. Mutta toimii hyvin minun tarpeisini. Haluan kohdata aina ihmiset livenä ja kasvotusten.En mitän älypuhelimien kautta. EN eses s-postejen kautta. Eläköön ne toki some alypuhelimilla ja päivtäköön kuvat ja kehumisensa F,B Insta. Ei keltään pois.Tulokas tällä sivusto. Ajan tappoa kevyttä,Mitä suomi ajatele kirjoitaa ennen maate menoa tällä,Hyvää yötä noita akka Itä-Helsingin kerrostalo lähiöstä vuokralla. Voikaa hyvin.
Onhan se tietysti noinkin, mutta jos kaverisi sattuu olemaan esimerkiksi Amerikassa niin siinä Skype in erittäin näppärä.
Dazir kirjoitti:
Onhan se tietysti noinkin, mutta jos kaverisi sattuu olemaan esimerkiksi Amerikassa niin siinä Skype in erittäin näppärä.
Ja miksei sitten WhatsAppkin?
- Anonyymi
liiallinen modernisointi voi johtaa siihe että vanhukset ja normiälyiset sek ä älykkäätkin voi pudosta kelkasta kun modernisoituu koko ajan kovaa vauhtia teknologia silä mä tiiän paljon älykkäitä ihmisiä jotka ei ymmärrä näistä älylaitteista jne. Eikä kaikki halua opetellakaan ja vaikka osa haluiskin niin eivät välttämättä opi koskaan, varsinki jos kyseessä hieman heikkolahjainen.
- Anonyymi
Puhelinlankojahan alettiin kääriä pois jo ennenkuin älypuhelimet olivat yleistyneet. Ei sen aikaisilla kapuloilla vielä pystynyt somettamaan. Matopeli ja tekstiviestit oli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1803241Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732121Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii441979- 411941
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321461Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931231- 541193
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3841071Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles114993- 42817