taidehalin hinta

Anonyymi

taidehali maksoi amos rexin japanilaisen huonekalukaatopaikan energiajaoksen riihikuivalla luxuskavalluksella, ei siis ihme että helene jerpekiknkin omakuvat olivat happamia jo vuosikymmeniä sitten kun tajusivat tilanteen.

10

966

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sääli että hoitoalojen työpaikoilla ei ole avoimia raha-arkkuja, joista kauhoa taskuihinsa kotiin lähtiessä, mutta taide onkin vapaa, toisin kuin elämä.

    • Anonyymi

      koska sen kavaltajan viattomilta lahjoittajilta diilaama muuttokuorma nostetaan rexin katolle?

    • Anonyymi

      Meidänkin lähipiirimme taidedomina vetäisi sinne tuolin hauraan dementikon kankun alta.

    • Anonyymi

      Naapurin poika lassosi tuolin sieltä katolta alas.
      Muutama piironki siinä tippui samassa rytäkässä terassilla sidukkaa juovien kännykkälaappijoiden päälle, mutta eivät huomanneet mitään.

    • Anonyymi

      Miust ois kans kiva olla tällane taiteije tekijä, ko sais määrätä et joku porukka keräis miulle sanotaa nyt vaik vanhoi kännyköit, vuuen vanhanaha ne nykysin jo hylätää, ni niil vaik paanutettas sitte kaik nää nykyset kaupunkin lootat joita hyö taloiks kutsuu ja ne sit tervattas kans. Höyhenii koristeeks. Sin sit lehet kuvaamaa ja kaik muu sakki selfiit näpsimää, siinhä se aika kuluu.

    • Anonyymi

      Työkaveri pahassa kunnossa. Siideriä meni silmään, viilua korvaan. Ei halua istua enää ryyppäämään taideteosten alle.

    • Anonyymi

      Lakkaa sen pinnalla hipelöiminen on monissa loppukäsittely, mutta liitoson kuin itsestään hinkattu petsillä, joka maksoi vuonna yksi ja kaksi kolme markkaa, mutta nyt vain kuusisataa yhdeksänkymmentäyhdeksän euroa luonnossa. Johtajattaret maksoivat muilla. Avajaiset eivät avanneet rahasuolia turhaan itselleen hajusta päätellen.

    • Anonyymi

      Ureip -tematiikan kannalta osallisuus kontra eetos on teoksen näkökulmasta uniikki prosessi, jonka lähtökohdat ovat toiseudessa ja minän ulkopuolisuuden kohtaamisen kontaktipinnoilla. Sänkyoletetun pääty voidaan nähdä keskusteluna kontekstissa, jossa heijastuu minän ja siihen liitetyn argumentaation dilemma aina korkeimmassa potenssissa Tätä ajatusrakennetta varioivan triptyykin jälkikuva stabiilina käsitteenä on ylevän henkisen katatonian lisäksi umpio jonka pinnalta sen voi nähdä projisoituvan seniiliin vastaanottajaan samoin kuin kuuma naskali uppoaa voimöykkyyn.

    • Anonyymi

      Hienosti vedetty käteen jää ja muu taulussa, joka kuvaa tätä pr osessia "lento secco" lentoaseman vessan huulipmunajonossa.

    • Anonyymi

      mut nyt kun muumukien luoja ja outo heisk. on vek, niin t karjaloisen suurpetokeskus on hätää kärsimässä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2482
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1682
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      665
      1102
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1022
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      982
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      936
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      895
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      85
      780
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      746
    10. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      90
      732
    Aihe