Hei!
Tuli mieleen kysymys. Voisiko viritetystä moposta tehdä vakion?
Olen ostamassa mopoa, ja tiedän että suurin osa niistä on viritetty, mutta jäädä kii kytille siitä ei tekis mieli.
Eli oisko mitään keinoja tehä viritetystä moposta takaisin vakio.
Mopon virityksen poisto
5
536
Vastaukset
- Anonyymi
voi tehdä vakion,ottaa kaikki viri osat pois ja vakiot takaisin paikalleen.
Ja tämä käy helposti ja halvalla koska fiksu virittäjä on säästänyt alkuperäiset osat vaseliiniin.
- Anonyymi
MigaZiga kirjoitti:
Kiitos tiedosta 🙏
Mutta osaisinko sanoa mitä meinaa tyhjennetty putki?putkesta on otettu katalysaattori pois avaamalla putki rälläkällä ja hitsaamalla takaisin. eli uusi vakioputki pitää ostaa tilalle melkein kaikissa tapauksissa eivätkä ne ole halpoja, jos torista ei löydy.
MigaZiga kirjoitti:
Kiitos tiedosta 🙏
Mutta osaisinko sanoa mitä meinaa tyhjennetty putki?Sitä se tyhjennetty meinaa että on räpelletty vakioputki kunnon teharin hankinnan sijaan ja kalliiksi tulee kun joutuu ostamaan uuden.
Jos hankkii viritetyn mopon niin kannattaa hankkia sellainen joka on alusta saakka tehty uusilla osilla ja vakiot on tallessa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892