Taksiton Vaajakoski

Anonyymi

Maalta saapunut seniori kävelykeppeineen etsi Vaajakosken keskustassa? taksiasemaa. Ei löytynyt. Joku paikallinen opasti kauemmas junaradan varteen ja kertoi että jos muuta ei ole, niin keltainen farmariauto päivystää siellä.
Tolppia kuulemma oli, muttei yhtään taksia. Oli vanha ruostunut keltainen farmari, muttei kuljettajaa. No, kyyti järjestyi muuten , mutta onpa omituinen kylä.

8

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joskus olen nähnyt siinä K-Supermarketin edessä taksin ja sen kuskin valuvan ratin alle. En tiedä onko se niiden päiväunipaikka.

    • Anonyymi

      Voi voi nykyään niitä taksitolppia ei ole joka paikassa....
      Sitä varten on numero mistä voi tilata sen pirssin

      • Anonyymi

        Smör, smör, mutta ei kaikki seniorit kulje kännykkä nenässä kiinni, ne kirjoittavat kirjeitä ja postikortteja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Smör, smör, mutta ei kaikki seniorit kulje kännykkä nenässä kiinni, ne kirjoittavat kirjeitä ja postikortteja.

        Osuo ja upposi fossiilin hermoon kjäh kjäh 🤣 😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Osuo ja upposi fossiilin hermoon kjäh kjäh 🤣 😂

        Kertoo paikallinen argeologi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kertoo paikallinen argeologi.

        Ja taas osui ja upposi kjäh kjäh 🤣 😂


    • Anonyymi

      Vaikka Vaajakoski on jossain hevonhelvetissä, taksit kulkee sielläkin.
      Numerosta 0100 6900 voi tilata.

    • Anonyymi

      ne pitää moottorit päällä jotta diisselistä pääsee eroon, eivät viitti lähteä keskustaankaan enää (tämä jyväskylän keskustassa)
      tyhjiä vaikka kuinka, juttelevat keskenään tai jotain muuta tekemistä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2772
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2328
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2178
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2065
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1474
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1429
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1162
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1070
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1067
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1014
    Aihe