Maalta saapunut seniori kävelykeppeineen etsi Vaajakosken keskustassa? taksiasemaa. Ei löytynyt. Joku paikallinen opasti kauemmas junaradan varteen ja kertoi että jos muuta ei ole, niin keltainen farmariauto päivystää siellä.
Tolppia kuulemma oli, muttei yhtään taksia. Oli vanha ruostunut keltainen farmari, muttei kuljettajaa. No, kyyti järjestyi muuten , mutta onpa omituinen kylä.
Taksiton Vaajakoski
8
208
Vastaukset 8
- Anonyymi
Joskus olen nähnyt siinä K-Supermarketin edessä taksin ja sen kuskin valuvan ratin alle. En tiedä onko se niiden päiväunipaikka.
- Anonyymi
Voi voi nykyään niitä taksitolppia ei ole joka paikassa....
Sitä varten on numero mistä voi tilata sen pirssin- Anonyymi
Smör, smör, mutta ei kaikki seniorit kulje kännykkä nenässä kiinni, ne kirjoittavat kirjeitä ja postikortteja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Smör, smör, mutta ei kaikki seniorit kulje kännykkä nenässä kiinni, ne kirjoittavat kirjeitä ja postikortteja.
Osuo ja upposi fossiilin hermoon kjäh kjäh 🤣 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osuo ja upposi fossiilin hermoon kjäh kjäh 🤣 😂
Kertoo paikallinen argeologi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kertoo paikallinen argeologi.
Ja taas osui ja upposi kjäh kjäh 🤣 😂
- Anonyymi
Vaikka Vaajakoski on jossain hevonhelvetissä, taksit kulkee sielläkin.
Numerosta 0100 6900 voi tilata. - Anonyymi
ne pitää moottorit päällä jotta diisselistä pääsee eroon, eivät viitti lähteä keskustaankaan enää (tämä jyväskylän keskustassa)
tyhjiä vaikka kuinka, juttelevat keskenään tai jotain muuta tekemistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2072069
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491227Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1831122- 81976
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56871- 71803
- 100792
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.348695- 30678