Olen ollut 2 vrk. maanpäällisessä helevetissä. Tämän aiheutti Corsa 1999 vm 1,2 B VESIPUMPPU JA URAHIHNA
p- Kele. . Ei voi olla "vittumaisempaa" hommaa olla kun kyseisen auton mootorin kannattimen irroitus . Ja.. kaiken lisäksi jos olis pelkkä moniurahihnan vaihto niin silloinkin tuo ahtaassa paikassa oleva "tunnelissa olevine Torx kanta pultteineen joudutaan irroittamaan. Tilaa etulokasuojan ja kiinnitin häkkyrän välissä n. 3 cm. mitään kautta ei taho minkäänlainen avain sopia sinne "prs- reikään jossa nuo helevetin pitkät tiheällä kierteellä olevat pultit sijaitsee. Miten ihmeessä Saksalainen käytännöllisyys on ollut kateissa tuota onnetonta suunnitellessa?. Luulempa, että kysessä on ollut Ranskalainen suunnittelija "lainassa" joka on noin vittumaisen homman tehny. Huomenna,, jos luoja suo päästelen pumpun irti. Nimimerkki: Mitähän vielä.
Corsa 1,2 B vm 1999 Vesipumpun ja urahihnan vaihto (Ketjukone)
7
1254
Vastaukset
- Anonyymi
Osaa japsitkin. Laturin vaihtoa varten pitää kone pudottaa alas. Irti sen saa mutta se ei mahdu mistään välistä pois. Nissan Prairie.
- Anonyymi
Tee kaverin kanssa. Yksi konsti saada vähän työtilaa on se että toinen vetää remmistä ylöspäin se kyllä kestää vetää.
- Anonyymi
VEJELTIIN kaikesta mahollisesta ulokkeista joka suuntaan. Nuo poronsarven kokoset helevetin häkkyrät kampesi kaikkiin ilimansuuntiin. Sain kuitenkin tehtyä tuon remontin. Nyt ossaisin muitahi neuvoa..;) mutta kaveriksikaan en ala isostakaa rahasta. Nyt Corsa käypi siististi ja kulettaa pienellä Bensamäärällä ihmisnisäkkäitä paikasta toiseen. "hiilijalanjäläki" on vihreille sopevissa lukemissa. Kaksi vuorokautta on ollu ryppi jokapaikasta kippeä tuon kiemurtelun jäläkeen. Kieli taitaa olla ainut paikka joka ei oo hellänä. Syntiä tuli tehtyä koko suvun tarpeiksi usseaksi vuojeksi. Mutta.. esimakua sai "pahasta paikasta" joten jos tuon takia sinne joutuu niin ompahan "kokemusta"....;)) Parempi Corsa kotona kun kymmenen kylällä.
- Anonyymi
Älä syyttele Ranskalaisia,kyllä se on Vauxhall/Opel yhteenlyöni !!
- Anonyymi
Kyllä se on Valeri Sis Kartes Däänin suunnittelema :) Vai oliko Sarde Kohl? Lausutaan ja kirjotetaan samanlailla.
- Anonyymi
Tuonikäisten autojen paikka olisi paalissa. Ei missään muualla ajeta 23v. ikäisellä pikkuautolla.
- Anonyymi
Ajetaan sitä "vanhemmillakin koneilla" ja jotku pöljät siitä vielä maksaa. Parempi Emma- Karilla kuin Ohi- Salolla "kyllä sitä mokomaa ehtiä saan se on karvojen peitossa kauttaaltaan...:) Corsa elää vanhemmaksi kuin valtion tukijaisilla ostetut sähköautot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1986928- 1592046
- 1131688
- 511390
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551248Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢501108Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001074Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71006Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan253961- 41929