On se niin kotoisaa

Anonyymi

Jälleen eilen Lidlissä ...
Pariskunnat tapaavat toisensa kaupassa, oi miten hienoa. Ei ehkä olla nähtykään kuin samana aamuna, samalta kylältä kun ollaan.
Siinä sitten parkkeerataan ostoskärryjen kanssa oikeastaan pahimpaan mahdolliseen paikkaan, siihen paistopisteen eteen.
Onneksi asiaa riittää!
Eikä muuten ollut ensimmäinen kerta, tuskin viimeinenkään.
Mutta, aikuisten oikeesti, katsokaa vähän väljempi paikka seurustelulle, jossa ei tietenkään ole mitään vikaa.

9

1321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan normaalia on ,noinhan sen pitää ollakkin. Näis pikkukylis pääasia on, et sosiaalinen kanssakäyminen pelaa,se on elämää . Kaik hoituu,kun jokainen vähän himmaa itse .

    • Anonyymi

      Sokkarilla törmää usein näihin kärryihin nojaileviin vanhoihin rouviin jotka parkkeeraavat maitohyllyn eteen kertomaan meneen viikon tapahtumia. Onnistuvat tukkimaan pääsyn maitojen luokse niin hyvin ettei mistään kolosta onnistu sitä maitopurkkia nappaamaan ja jos erehtyy kysymään että "anteeksi voisitteko hieman siirtyä että saisin yhden maitopurkin? " niin katseet ovat tappavia ja suurinpiirtein syljetään päälle.

      Ihan hyvähän se on että sosiaalista kanssakäymistä on, mutta eikö tosiaan voisi jutustella vaikka siinä kaupan pihalla sen jälkeen kun ostokset on tehty?

      • Anonyymi

        Sitä kun jyrää kylmästi kärryillä päälle niin juorukerho pomppii hyllyille ei muuten tajuta väistää..
        Tyypillinen saarijärven kuppikunta klubi


    • Anonyymi

      Lidlin myyjiltä kuulokkeet pois!Epäkohteliasta!

      • Anonyymi

        Ihan samaa mieltä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan samaa mieltä

        Mitä tänne itket sano myyjille suoraan jos noin henkeen ottaa


    • Anonyymi

      Muuta pylkönmäelle, siellä et ihmisiin törmää. Tai jos sulla on rahaa osta ruokasi k-marketista, siellä ei ihmiset edessä seiso.

      • Anonyymi

        Nyt on kyllä väärää tietoa :)


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe