On se niin kotoisaa

Anonyymi

Jälleen eilen Lidlissä ...
Pariskunnat tapaavat toisensa kaupassa, oi miten hienoa. Ei ehkä olla nähtykään kuin samana aamuna, samalta kylältä kun ollaan.
Siinä sitten parkkeerataan ostoskärryjen kanssa oikeastaan pahimpaan mahdolliseen paikkaan, siihen paistopisteen eteen.
Onneksi asiaa riittää!
Eikä muuten ollut ensimmäinen kerta, tuskin viimeinenkään.
Mutta, aikuisten oikeesti, katsokaa vähän väljempi paikka seurustelulle, jossa ei tietenkään ole mitään vikaa.

9

1217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan normaalia on ,noinhan sen pitää ollakkin. Näis pikkukylis pääasia on, et sosiaalinen kanssakäyminen pelaa,se on elämää . Kaik hoituu,kun jokainen vähän himmaa itse .

    • Anonyymi

      Sokkarilla törmää usein näihin kärryihin nojaileviin vanhoihin rouviin jotka parkkeeraavat maitohyllyn eteen kertomaan meneen viikon tapahtumia. Onnistuvat tukkimaan pääsyn maitojen luokse niin hyvin ettei mistään kolosta onnistu sitä maitopurkkia nappaamaan ja jos erehtyy kysymään että "anteeksi voisitteko hieman siirtyä että saisin yhden maitopurkin? " niin katseet ovat tappavia ja suurinpiirtein syljetään päälle.

      Ihan hyvähän se on että sosiaalista kanssakäymistä on, mutta eikö tosiaan voisi jutustella vaikka siinä kaupan pihalla sen jälkeen kun ostokset on tehty?

      • Anonyymi

        Sitä kun jyrää kylmästi kärryillä päälle niin juorukerho pomppii hyllyille ei muuten tajuta väistää..
        Tyypillinen saarijärven kuppikunta klubi


    • Anonyymi

      Lidlin myyjiltä kuulokkeet pois!Epäkohteliasta!

      • Anonyymi

        Ihan samaa mieltä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan samaa mieltä

        Mitä tänne itket sano myyjille suoraan jos noin henkeen ottaa


    • Anonyymi

      Muuta pylkönmäelle, siellä et ihmisiin törmää. Tai jos sulla on rahaa osta ruokasi k-marketista, siellä ei ihmiset edessä seiso.

      • Anonyymi

        Nyt on kyllä väärää tietoa :)


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2493
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1728
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1598
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1543
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      955
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      938
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      871
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      61
      846
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      834
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      808
    Aihe