Ilkivaltaa

Anonyymi

Nanten Ladasta oli parkkipaikalla yön aikana rikottu sivulasi mitään ei kuitenkaan oltu viety, mutta etupenkillä olleen Antti Tuiskun konserttiin olleen pääsylipun lisäksi oli ilmestynyt kaksi lisää.

13

1367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt on iloinen Einari sekun pyörä einarise.

    • Anonyymi

      Aikoinaan oli tai on ehkä vieläkin sellainen aine kuin hajupihka jota kansan kielessä sanottiin pirun paskaksi. Nante näki kerran poikasena, kun nokinuohooja oli metsässä paskalla no Nante ajatteli siinä on nyt sitä paljon puhuttua pirun paskaa ja otti kasan mukaansa ja meni apteekkiin kysyi siellä "ostatteko pirun paskaa" ap teekkari sanoi ostavansa olihan se haluttua lääkeainetta, mutta kun Nante löi läjän tiskille niin ensin katosi asiakkaat ja sitten tuli Nantelle ajolähtö.

      • Anonyymi

        Joulupukkia ei sitten ole olemassa...yllätyitkö.


      • Anonyymi

        Kyllä saat sen fetissisi jakaa ihan yksin...kehtaatkin tulla tänne mainostamaan omia mieltymyksiäsi. Tämä on sivistynyt ja normaaleille tarkoitettu saitti.


      • Anonyymi

        Ensinnäkään se ei ole mikään vitsi sen näet kun katsot peiliin, mutta tämä on totisinta totta. Näin sanoi Pohojanmaalla järjestysmies aikoinaan " Tämon vakava asia täällä on huvitilaasuus".


    • Anonyymi

      En oo kynekolooki, mutta soatan silti kahtoo sanoi Nante naapurin emännälle.

    • Anonyymi

      Nante lähti kerran töihin.

    • Anonyymi

      Nante oli ulukomailla hotellihuoneessa 32 jonkun seuralaisen kanssa ja tilasi teetä luntooksi "Tuu tiit tuu töötii tuu ", Nantehan on tunnetusti kielimiehiä ja akkakin oli joskus sanonut ettei ole yhtään kohtaa jossa ei olisi kieli Nanten käynyt.

    • Anonyymi

      Liekö murtautuja luullut että siellä on Nanten naisiin menotarvikkeet nimittäin kortsupaketti, Norttiaski ja kossupullo. Oli varmaan pettynyt.

    • Anonyymi

      Mee tulukuttamaan nuita nantejuttujas jonnekki muualle.

      • Anonyymi

        On se Nante kova lutkuttamaan. Tulukuttamisesta hän ei oikein tiedä, mitä tarkoittaa. Voihan se olla, että on Kypärävaaran juttuja.


    • Anonyymi

      Nante meni nakkikioskille ja sanoi "Lihapiirakka munalla ja ranskalaiset rahalla".

    • Anonyymi

      Siltsu oli kanssa jättänyt Nanten auton takapenkille tulevan konsertin pääsylipun.. Oli päässy silminnäkijän mukaan takaluukusta sisään.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      276
      4712
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2914
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      36
      2892
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1684
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      61
      1448
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe