Lähipiiriini kuuluva juuri 50v täyttänyt istuu päivät pitkät koneella ja somessa. Kuvia kuvien perään, toistakymmentä päivässä. Huh huh, huomionhaku huipussaan. Niin ja kaiken lisäksi työtön juoppo. En jaksa enää ymmärtää....
50 vuotiaan somekäytös
7
133
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tarvitse olla työtön juoppo. Naiset yli 50 v-elävät F,B ja sihen asti kun kuolevat,oli perhe tai ei.Syy miksi heillä aina kiire kun sairaseläkellä alle 60v ja eläkellä sit työnpuolestakin ikä.Pahinta käytävät suodatimia. Muokaavat naamansa ei livenä tunista ja aina profilin vieressä kuva kun tieini ja viellä hoikka,Outoa etteivät laita live kuvaa kehostaan.Kaikkinen muotoineen.
- Anonyymi
Mistä tiedät? Siloinhan istut konellasi itsekkin ja kytät häntä! Et siis ole yhtään parempi!
- Anonyymi
Kyllä ne useammat nuoremmatkin kuin vanhemmat ihmiset istu konella koko päivän ei vain 50v. Kun ovat ukottomia/ akattomia syystä tai toisesta. Kaverina on kalja tölkki tai naisilla usein miten viini pullo.Pareminkin nukkuvat puolen päivin ja yöt valvovat netissä some F.B.Vliitaten eivät saa unta,kipujen takia valvovat.Tai MUKA napureiden takia. Kun todellinen syy on alkoholi ja ei liikuta yhtään enempää kuin mikä on pakko!
- Anonyymi
Itse en käytä lainkaan mitään ns. sosiaalista mediaa. Ei kiinnosta pätkääkään. En ole missään Facebookeissa yms. palveluissa.
- Anonyymi
En ole minäkään Facessa enkä Instassa ym., ja twitteri: aivankuin tekstariviestejä toinen toisilleen ypäri maailman, en tajuu.
Minäkin istun lähes koko päivän läppärin ääressä , tosin raitis olen .
- Anonyymi
Istun koneen ääressä etätyön takia, kesällä enimmäkeen mökillä, kahvitunnilla uimassa.
- Anonyymi
Facebookissa puljaaminen on siistiä, siinä voi tietysti yliampua kun kerää laajan kaveripiirin, eri ryhmiin silti yleisesti uskon ihmiset ovat kohttuu käyttäjiä.
Villit somet joissa esiinnytään anonyymiä siellä on villi meininki, netistä saa apua moneen vaikka ajan kuluun teeveen katsomisen sijaan, vapaa-ajalle löytyy muitakin käyttötapoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2832234Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161660Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2141342- 791157
Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851155Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60963TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18944Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva136920- 51876
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61843