Pv on ollu projektissa nyt noin 6kk mutta yritetty ettii viimeset 2kk vikaa kun ei käynnisty. Puristuksia ei ole tarpeeks mutta ilman ei pitäisi päästä mistään välistäkään pois noin 2kk sitten ku ekan kerra polettii käyntii niin lähti hetkeksi mutta sammui sitten. paljon ollan kuitenki poljettu jos lähtisi käyntiin.. Niin mikä voisi olla vikana kun ei lähde käyntiin?
Suzuki pv ei lähde käyntiin
Anonyymi
3
133
Vastaukset
- Anonyymi
vikan vois olla joku seuraavista
-väärä ilma/polttoaine seos.
-kipinä väärään aikaan,ei ollenkaan kipinää tai kipinä on liaan heikko.
-liian vähän puristusta.- Anonyymi
puristuksia onki liian vähän mutta kipinä on hyvä ja polttoaine seoksen oikeen laista
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
puristuksia onki liian vähän mutta kipinä on hyvä ja polttoaine seoksen oikeen laista
"puristuksia onki liian vähän"-no ei se muuta vikaa vaadikkaan kun loppuu se käyminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömän työnhakijan pääasiallinen tehtävä on työnhaku
Ja uusi työnhaun malli korostaa sitä. ”Tavoitteena on nopea työllistyminen”, sanoo TE-toimiston johtaja. Ja tässä hän aivan oikeassa, koska työttömyys4643825Stefan Thermanin käräjät on 16/6. On jännät ajat miehellä edessään.
Neljä syytettä on nyt edessä, laittomasta uhkailusta liikenneturvallisuuden vaarantamisesta törkeästä kotirauhan rikkomisesta ja ampuma-aserikoksesta1021982Mitä kummaa tapahtui, että Suomalaiset yhtäkkiä Natoon haluaisivat?
Ulkomailla ihmetellään, "mikä teihin rauhanomaisiin suomalaisiin oikein meni kun, yht'äkkiä sotahulluiksi muutuitte"? Erittäin hyvä kysymys joka pitäi7461846No niin.. nyt ihan vakavasti..
Haluisitko mies nähdä ja jutella ihan oikeasti? Kun mä haluisin.. voisitko antaa jonkun vihjeen. Tiedän että oot täällä, mut en tiedä että miksi sä tä851204- 59951
Ajatus on nähdessä
Jutella ja sopia ajankanssa keskustelu edes kerran, selkiyttäisi asioita. Vain kasvotusten, vain sinulle. Katoamalla päätät toisin, oletko ihan varma52872Pääsikö Martti
Esittelemään velaka mersua ja hyyryä hienostoalueella lippisjonnelle🤗😜😎109849Noniin tänään on ensimmäinen päivä
Jolloin aion keskittyä muuhun ja ajatella vähemmän sinua! Ei tosin alkanut kovin vahvasti. 😅 Pakko nyt vaan irrottaa ja unohtaa. Toivoa on vasta sitt45719