Venäläiset yritykset Suomessa

Anonyymi

Ovatko jotkut mahtaneet saada Putinin hallinnolta tukirahoja? Suomessahan saa asua, jos tulot tarpeeksi suuret ja mikäs sen helpompaa venäjän hallinnolle saada vakoojia Suomeen kuin kannattaa yrityksiä taloudellisesti.

Tosin nyt taitaa olla hallinnon rahat loppu, joten eipä sitä tukeakaan enää tule. Mutta silti, pitäisikö Suomen hallituksen miettiä tuokin puoli? Miten tuollaista estää jatkossa?

5

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eilen puhelinkeskustelu Putinin kanssa ja kyllä rahaa kolisee taskuun, Kiitos Vahva Venäjä,

    • Anonyymi

      ei se ole tyhjätasku ZELEkään.panamassa on hilloa aika kivasti.kansalle jäänyt vähän vähemmin mutta onhan onni olut kansalla päästä suomeen marjoja keräämään taskurahoilla.ukraina kuitenkin vilja aitta ja luonnonrikkauksia yllin kyllin mutta kuinka ollakaan kansan rahat menee pienen piirin taskuun ja muut saa elää kädestä suuhun meiningillä

    • Anonyymi

      Millo Putin maksaa sen 100€ velan takas !

    • Ulkomailla(kin) oleskelevan Venäjän kansalaisen on Venäjän lain mukaan toteltava esimerkiksi FSB:n käskyjä vaikkapa vakoiluun tai sabotaasiin näin käskettäessä.

      Nyky-Venäjä voi ulottaa rangaistuksen tottelemattomuudesta myös kotimaassa olevaan omaisuuteen sekä kotimaahan jääneisiin omaisiin. Rangaistus on kollektiivinen.

      • Anonyymi

        Näin se menee. Se on vähän sama että suomi todellakin tekee mitä EU käskee.eikä toki kannata unohtaa kiinan meininkiä jossa valvonta yhteiskunta.sama suunta meillä euroopassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5420
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1422
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      105
      931
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      831
    5. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      812
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      803
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      789
    8. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      787
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      774
    10. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      773
    Aihe