Haussa virtajohto jossa 12V pyöreä autopistoke ja toisessa päässä on suorakulmio 2 napainen naaraspistoke. Siinä on 14mm levein sivu, mikä tuon liittiminen virallinen nimi on.
Löytyykö suomesta tuollaista johtoa?
Tälläinen virtajohto haussa, 12V autopistoke ja toisessa päässä 2 napainen naaras suorakulmio
13
230
Vastaukset
- Anonyymi
jaa haetko la-puhelimeen virtajohtoa,,,,kato rx-tx sivut. tai partco oy
- Anonyymi
Jos et muuten löydä niin ota liittimestä valokuva ja laita näytille nettiin. Vielä helpompaa asiassa auttaminen olisi, jos kertoisit sen laitteen tarkan tyyppimerkinnän mihin johto on aiottu.
- Anonyymi
Eihän kaikkea kannata kertoa heti. Loppuu keskustelu liian lyhyeen kun kenenkään ei tarvitse arvuutella mitä kysyjä tarkoittaa.
- Anonyymi
Aika mysteeri sevitykset pistokkeista.
Jopa pyöreä autopistoke on aika ympäripyöreästi ilmaistu, puhumattakaan suorakulmio-pistokkeesta.
Joo, kyllä niitä löytyy joka lähtöön.- Anonyymi
Pyöreän autopistokkeen kaikki toki tietävät se on ns. tupakansytytintökkeli. Mutta jos tietäisi mikä härpäke siihen toiseen johdon päähän kytketään, niin voisi ehkä auttaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pyöreän autopistokkeen kaikki toki tietävät se on ns. tupakansytytintökkeli. Mutta jos tietäisi mikä härpäke siihen toiseen johdon päähän kytketään, niin voisi ehkä auttaa.
Tuskin tarkoitetaan tupakkitöpseliä kun ei kerta niin sanottu.
- Anonyymi
Foto ois kiva...
- Anonyymi
Tuo suorakulmio saattaa tottumalta näyttää jopa kulmaliittimeltä, mutta niitähän on varmaan satoja sortteja.
- Anonyymi
Usb-liittimessäkin on neljä kulmaa. Ei sitä kyllä suoraan auton akkuun kytketä.
- Anonyymi
Usb-liittimeen on saatavilla myös kulma-adapteria, jolloin pärjää suorallakin päällä.
- Anonyymi
Kyseessä saattaa olla myös näitä uudempia nykyisin käytössä olevia autosähköliittimiä...
https://fi.rsdelivers.com/es/product/deutsch/dt062s-ce06/deutsch-dt-automotive-connector-plug-2-way-crimp/0425692 - Anonyymi
Niinpä, aloittaja ilmeisesti haluaisi testata jotain auton sähkömoottorikäyttöistä apulaitetta, kuten lämppärin tuulettimen moottoria, bensapumppua jne.
- Anonyymi
juu, niissähän on usein valkoinen suorakaiteen muotoinen liitin, jossa on kaksi abikoliitintä, joista toinen on niinsanotusti "poikittain", mikä estää polaariteetin väärinkytkennän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32115629Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16110772Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369121Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla828451Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2386808Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!306463