Taas tyypillistä tyhjää sanahelinää muutamilta valtuutetuilta, pahimpina esimerkkeinä Kylliäinen ja Lehtonen. Ilmeisesti he haluavat vaan saada äänensä kuuluviin joka ikisessä valtuustossa ja kuluttaa muitten kallista aikaa. Pitäkööt kiinni siitä kolmen minuutin aikarajasta/puheenvuoro. Sama ohje muutamille muillekin satuileville puhujille. Puheenjohtajan pitäisi olla tiukempi ja huutaa AIKA (vrt. eduskunta) tai sulkea mikki, kun 3 minuuttia on kulunut. On tuskastuttavaa kuunnella ylipitkiä jaarituksia!!!
Valtuusto 9.5.2022
5
231
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö tuon kylliäisen kannattaisi kokeilla jotain teatteriuraa. kesäteatterista varmaan löytyisi joku keikka.
- Anonyymi
Kari voisi esittää Mörköteatterissa mörköä.
- Anonyymi
Se Lehtonen tarttis jakkaran alleen, että puhujanpöntöstä näkyisi muutakin kuin harmaantunut hiustupsu. Ja ottais nyt jo ihmeessä sen turpasuojan pois naamaltaan, että sanoistaan saisi selvää.
- Anonyymi
Höpsistä sulle. Ovat keskivertoa parempia puhujia joita on kiva kuunnella.
- Anonyymi
Jaa kiva kuunnella, en kestä niitä enää yhtään. Jos olisikin joskus jotain järkevää sanottavaa, mutta kun se on sitä liirumlaarumia joka kerta ja Kylliäisellä vielä niitä raamatunlauseita, en kestä, EN KERTAKAIKKIAAN KESTÄ!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1987956Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa973788"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1323674Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma892971Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1442575Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.472486- 1402077
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.41578- 671551
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a641415