Valtuusto 9.5.2022

Anonyymi

Taas tyypillistä tyhjää sanahelinää muutamilta valtuutetuilta, pahimpina esimerkkeinä Kylliäinen ja Lehtonen. Ilmeisesti he haluavat vaan saada äänensä kuuluviin joka ikisessä valtuustossa ja kuluttaa muitten kallista aikaa. Pitäkööt kiinni siitä kolmen minuutin aikarajasta/puheenvuoro. Sama ohje muutamille muillekin satuileville puhujille. Puheenjohtajan pitäisi olla tiukempi ja huutaa AIKA (vrt. eduskunta) tai sulkea mikki, kun 3 minuuttia on kulunut. On tuskastuttavaa kuunnella ylipitkiä jaarituksia!!!

5

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö tuon kylliäisen kannattaisi kokeilla jotain teatteriuraa. kesäteatterista varmaan löytyisi joku keikka.

    • Anonyymi

      Kari voisi esittää Mörköteatterissa mörköä.

    • Anonyymi

      Se Lehtonen tarttis jakkaran alleen, että puhujanpöntöstä näkyisi muutakin kuin harmaantunut hiustupsu. Ja ottais nyt jo ihmeessä sen turpasuojan pois naamaltaan, että sanoistaan saisi selvää.

    • Anonyymi

      Höpsistä sulle. Ovat keskivertoa parempia puhujia joita on kiva kuunnella.

      • Anonyymi

        Jaa kiva kuunnella, en kestä niitä enää yhtään. Jos olisikin joskus jotain järkevää sanottavaa, mutta kun se on sitä liirumlaarumia joka kerta ja Kylliäisellä vielä niitä raamatunlauseita, en kestä, EN KERTAKAIKKIAAN KESTÄ!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      6
      3746
    2. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      87
      2703
    3. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      106
      2534
    4. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      23
      2229
    5. Purralla luistaa hihna isolla pyörällä

      Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä
      Maailman menoa
      80
      2058
    6. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      41
      1977
    7. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      101
      1884
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      267
      1801
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      122
      1777
    10. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      11
      1408
    Aihe