Taas tyypillistä tyhjää sanahelinää muutamilta valtuutetuilta, pahimpina esimerkkeinä Kylliäinen ja Lehtonen. Ilmeisesti he haluavat vaan saada äänensä kuuluviin joka ikisessä valtuustossa ja kuluttaa muitten kallista aikaa. Pitäkööt kiinni siitä kolmen minuutin aikarajasta/puheenvuoro. Sama ohje muutamille muillekin satuileville puhujille. Puheenjohtajan pitäisi olla tiukempi ja huutaa AIKA (vrt. eduskunta) tai sulkea mikki, kun 3 minuuttia on kulunut. On tuskastuttavaa kuunnella ylipitkiä jaarituksia!!!
Valtuusto 9.5.2022
5
269
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö tuon kylliäisen kannattaisi kokeilla jotain teatteriuraa. kesäteatterista varmaan löytyisi joku keikka.
- Anonyymi
Kari voisi esittää Mörköteatterissa mörköä.
- Anonyymi
Se Lehtonen tarttis jakkaran alleen, että puhujanpöntöstä näkyisi muutakin kuin harmaantunut hiustupsu. Ja ottais nyt jo ihmeessä sen turpasuojan pois naamaltaan, että sanoistaan saisi selvää.
- Anonyymi
Höpsistä sulle. Ovat keskivertoa parempia puhujia joita on kiva kuunnella.
- Anonyymi
Jaa kiva kuunnella, en kestä niitä enää yhtään. Jos olisikin joskus jotain järkevää sanottavaa, mutta kun se on sitä liirumlaarumia joka kerta ja Kylliäisellä vielä niitä raamatunlauseita, en kestä, EN KERTAKAIKKIAAN KESTÄ!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh1004555Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.2113647Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1493472Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2302732Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk512441"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk222373Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös1122294- 552178
Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112096Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01993