Elämäni toinen valo Agents on sammunut. Vesa Haaja oli jo pohjanoteeraus, he olivat musiikillisesti niin kaukana toisistaan.
Agents on yhä kova bändi, mutta tarvitsee arvoisensa laulajan. Ville Valo ei ole se.
Nyt kuulin kauhukseni jonkun maustetyttöjen esityksen ja olin kuolla hapenpuutteeseen.
Esa kiltti, perukaa Pori jazz keikka maustehyllyn kanssa, please. Mr.Breathless ei ei.
C- combo ei tee kunniaa heille.
Agentsille sulka hatussa olisi vaikka lyhyempiä kesäkiertueita suurten nimien kanssa. Voisin kuvitella muutama loppuunmyyty stadionkeikka vokalistina vaikka Markus Allan, Simo Silmu, tai Jorma Kääriäinen. Tunnelma kattoon kuin Agents sen osaa loihtia. Pedroa mukaan ja kesäillan slaavilaiskaihoa. Siitä on pienet Agentsit tehty.
Loistavin veto uudelle aluevaltaukselle olisi, että maestro Pulliainen järjestäisi venäläisen huippumieslaulajan laulamaan kaikkia näitä venäläisiä helmiä venäjän kielellä. Moskovan valot, kun saapuu syys...
Siinä hieno lisä Agentseille kun siitä tehtäisi tasokas levy.
Voi Agents minkä teit
14
1236
Vastaukset
- Anonyymi
Loistava idea mitä ei olla vielä tehty. Venäläisillä miehillä on hyvin miehekäs lauluääni, ja venäjän pehmeä kieli istuu aukottomasti näihin balladeihin kuin majoneesi partaan.
Samalla Agents voisi saada materiaalia Venäjän markkinoille . - Anonyymi
Pari kappaletta kuuntelin näiden maustettyttöjen ja Agentsin julkaisuja ja täytyy sanoa että niin kuraa että en ikinä lähtisi livenä katsomaan. Hukkaanheitettyä rahaa jolle keksin kyllä paremmankin kohteen.
- Anonyymi
Rahaa se Esa haluaa ja töitä, ei ollut nyt muita vaihtoehtoja varmaankaan. Itse tytöt managerinsa kautta halunneet tehdä itselleen historiaansa meriittiä.
- Anonyymi
Niin, eihän se hullu ole joka pyytää vaan se joka maksaa.........täyttä kuraa on näiden esitys
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, eihän se hullu ole joka pyytää vaan se joka maksaa.........täyttä kuraa on näiden esitys
Siis mieluummin kuuntelen pubissa karaokea örveltäjiltä tai sitten heiltä, jotka aidosti laulaa sydämestään.
- Anonyymi
Ei Silmua.
Ja tytöthän laulaa aika yllättävän hyvin ne parit biisit. Surun varsinkin. Olen pahoillani, mutta näin on; kaiva sienet korvista ja kuuntele.
Parempia nuo on kuin mitkään aiemmat viritykset aikoihin. - Anonyymi
Alas on Agents vajonnut…
- Anonyymi
Maustetyttöjä media on tunkenut esille nyt ihan väkivalloin, joten Agentsin levy-yhtiön on ollut pakko suostua yhteistyöhön. Kieltämättä pikkukylän karaokebaari tulee mieleen. Varmasti lahjakkaampia naisartisteja olisi löytynyt.
- Anonyymi
Joo, nää maustetytöt pilasi kyllä koko orkesterin, on ne vaan niin pirun huonoja laulajia.
- Anonyymi
Tai sitten jotkut ovat vain itse tulleet vanhoiksi ja tylsiksi...
Agents on aina vaihtanut suuntia ja solisteja. Näkemyksellä, maulla ja tyylillä. Sellaista on kun ei jämähdetä.- Anonyymi
...Kun taas Maustetytöt taustatahoineen tuskin erityisemmin tarvitsevat Agentsia mihinkään kaupallisiin salaliittoihin; heillä on oma yleisönsä, ja soundi on tuoretta ja jonnekin menossa olevaa jo valmiiksi itsessään.
- Anonyymi
Markus Allan, Jorma Kääriäinen. Kyllä kiitos! Kunpa toteutuisi joskus. Fantastinen idea! 💗 Arvostan suuresti molempia.
- Anonyymi
Agents voisi opetella lausumaan nimensä oikein, tai vaihtaa sen suomenkieliseen, niin ei kuulostaisi täysin juntilta.
- Anonyymi
Tietääkö moukka muuten mistä kielestä tuo "agent"-sana alkujaan tulee ja miten se lausutaan? Vai luuleeko, että välttävällä englannin tuntemuksella tärkeily ei ole nykyajan suosituinta junttiutta?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254915Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504720Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2014654Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211241- 1841169