Paljon maksaa suurinpiirtein.
900 euroa sanoi yks korjaamo.
Voiko maksaa niin paljon?
En itse ymmärrä autoista mitään.
Kytkimen vaihto
13
284
Vastaukset
- Anonyymi
mitäiv tuasinä teet autolla
kauhea hösis vaihtaa jotain renkaita pari kertaa vuodessa ja raapia etulasia
lumesta ja jos menet kauppaan niin edellisen yön valvot osaatko ajaa
parkkitaloon ja ettei tule kolari ja onko sinulla äppi että saat maksettua ja jos mitä sydäntykytystä
sitten vielä maksat kaikesta - Anonyymi
Riippuu automerkistä ja korjaamosta.
Ei ole olemassa mitään standardihintaa jonkin tyyppiselle rempalle, niin paljon asiaan vaikuttavia asioita. Jonkin auton halparemppa voi maksaa toiseen autoon ihan toisen summan ja korjaamoita nyt on jokalähtöön.
Hyvä linkki, mistä saa paljon tietoja kaikenlaisista autorempoista. Kaikenlaisiin autoihin ja kaikenlaisista korjaamoista. Siellä voi vertailla tapahtuneitten remppojen hintoja ja sitä kautta voi koittaa myös kysellä tarjouksia:
https://autojerry.fi/
Noin yleisen elämänkokemuksen perusteella mainitsemasi hinta voi olla ihan normaali hinta, tai sitten ei :D
=DW=- Anonyymi
Joo tuo autojerry on hyvä kilpailutuksen kohde. Olen itsekin käyttänyt. Tekevät oikean tarjouksen ja useasta firmasta.
Olen löytänyt uuden korjaamon itselleni juuri autojerryn kautta. Tekevät hyvää työtä, kohtuu hintaista ja nopeasti. Pienet firmat on sellaisia parhaimmillaan. Ei ole montaa johtajaa odottamassa palkkaa.
- Anonyymi
Autoasioita varten on kyllä ihan omakin palstansa.
- Anonyymi
Osta uusi auto. 900 on enemmän kuin autosi arvo,
kun se ei liikkeellekään enää lähde työntämättä.- Anonyymi
Nissan on.
- Anonyymi
Riippuu siitä autosta. Joihinkin homma on helppo joihinkin ei.
Useimmiten päivä korjaamolla, laske siitä koska veloitus hinnat liki 100e tunti - Anonyymi
Autonpito maksaa, ja vanhetessaan kuluvia osia joutuu vaihtamaan.
- Anonyymi
Olen sopeutunut. Piti saada auto kulkemaan, ei ollut muita vaihtoehtoja.
900 euroa meni. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen sopeutunut. Piti saada auto kulkemaan, ei ollut muita vaihtoehtoja.
900 euroa meni.Autonpito on kallista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Autonpito on kallista.
Niin on!
Mutta kun ei jaksa oikein kävellä, mitäs teet?
Muistan kun vanha auto-rakkine seisoi talvet tallissa, ja oli pakko kävellä. Miten hyvä oli, ja säästyi bensakulut ja vakuutusmaksut.
Myönnän että oon enemmän mukavuudenhaluinen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin on!
Mutta kun ei jaksa oikein kävellä, mitäs teet?
Muistan kun vanha auto-rakkine seisoi talvet tallissa, ja oli pakko kävellä. Miten hyvä oli, ja säästyi bensakulut ja vakuutusmaksut.
Myönnän että oon enemmän mukavuudenhaluinen.On kiva puuhastella autontomun kanssa ja maksaa kun sillä tomulla mukavasti pääsee ties minne korjaamaan mihin ei tarvi päästä ottaa tariseminen au tonto muista tonto tonto
- Anonyymi
Älä osta vaan nosta kutkinta
Älä kutkinta vaihda vaan maisemaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1864239"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?932777Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1452284Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8522516 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark312154- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302017Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371841- 851839
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201836