APUA!!! NÄHTÄVÄSTI TENA ÄRSYTTÄÄ ALAPÄÄTÄ!!! ONKO KELLÄÄN SAMAA VAIVAA????

Anonyymi

Elikkä mulla on nykyään alapää lähes koko ajan kipeä, kirvelee ym. Olen 65 v nainen ja olen pitänyt inkontinenssisuojaa (2pisaran vahvuista) vuosikausia ja pitkään oli hyvä, mutta nyt on pitänyt alkaa rasvata ihan koko ajan joko Ceridalilla tai lievällä estrogeenisalvalla. Mutta ei auta kuin hetkeksi.

Onko kellään samaa ongelmaa ja mitään ratkaisua, kun ilman suojaa en voi olla?? Onko sellaisia suojia esim puuvillaisia kertakäyttöisiä, mitkä ei ärsyttäisi herkkää alapäätä. Yöllä olen ollut ilman suojaa,mutta sekään ei auta päivän ajalle... AUTTAKAA PLEASE
JOS TIEDÄTTE JOTAIN,,,

5

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ehkä johdu siitä suojasta,vaan estrogeenivajeesta,joka aiheuttaa pissavaivaa

    • Anonyymi

      Tällä palstalla sekään ei ole varmaa, että aloitteen tekijä ei olisikaan nainen vaan on todennäköisesti iäkkäämpi herrahenkilö.

      • Anonyymi

        On se ½-tärähtänyt vanha ukko Kymijoen itäpuolelta. Kun se kerran tamponeja käyttää, varmaan leninkejäkin kotioloissa.
        Jaksaisin meidän sportilta kiven heittää sen pihalle, sille rouvansa huoltamalle.


    • Anonyymi

      Olen 55-vuotias mies ja käytän aikuisvaippoja 24/7. Pippelini ja pussini on jo rappeunut pois jatkuvan tulehdustilan vuoksi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      85
      3962
    2. 51
      3268
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      160
      3012
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      61
      2936
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      77
      2464
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2286
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      25
      1974
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1951
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      162
      1918
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      91
      1311
    Aihe