Show alkaa

Anonyymi

Milloinkohan hallituksen sirkus aukeaa kesäkauteen ? Pelle showssa Marin, Saarikko , Andersson , Kari ja Henriksson vetelet kaneja yhtenä köytenä pohjattomasta hatusta , kaikille kaikkea ja mikään ei maksa mitään, Saarikko vetää hatusta jättituen Itä-Suomelle, Kari kiristää entisestään toimia päästöjen vähentämiseen makso mitä makso, Henriksson antaa lisää rahaa jokaiselle joka osaa ruotsia enemmän kuin 3 sanaa, Marin pakottaa kulisseissa hyväksymään terveydenhuollon ylisuuret palkankorotukset ja Andersson lupaa rahaa ihan kaikille jotka vaan ilkeävät pyytää, ja hei mikä parasta nämä toimet eivät tule maksamaan kansalaisille senttiäkään !

5

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hallitus varmaan laskenut että tullin takavarikoimilla bitcoinilla kaiken maksavat. 🤣

    • Anonyymi

      Hoitajien palkkoja ei tarvi nostaa, sopimus esitys on tehty ja jos ei kelpaa niin ottakoot lopputilit. Menkööt siivoojiksi vaikka jos ei muuta. Ihan hullua tässä maailman tilanteessa hoitajien alkaa juonitella.

      • Anonyymi

        Totta haastat, liitot vouhkaa joukkoirtisanomisilla, aikooko ne pakottaa ihmiset ottamaan lopputilin?


      • Anonyymi

        Se on helppoa sen Tehyn punikin mekastaa kun ite tienaa melkein 200 000€ vuodessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on helppoa sen Tehyn punikin mekastaa kun ite tienaa melkein 200 000€ vuodessa.

        Niinpä. Ja palkkaneuvotteluja vain joka toinen vuosi. Väliajat voi laskeskella eurojaan suu leveänä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      105
      1034
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      102
      918
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      96
      787
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      85
      703
    5. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      645
    6. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      16
      580
    7. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      34
      506
    8. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      25
      485
    9. Kuinka paljon hänestä tykkäät?

      Vai tykkäätkö ollenkaan? 🤣
      Ikävä
      43
      482
    10. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      45
      472
    Aihe